Zaloguj się | Rejestracja

Bezpieczna droga do szkoły

środa, 07 września 2022 r., godz. 07:27  |  Wersja do druku

Od początku roku szkolnego policja prowadzi działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze prowadzą wzmożone kontrole drogowe w rejonie placówek oświatowo-wychowawczych. Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży poruszającym się po drogach.W pierwszym tygodniu roku szkolnego, mając na uwadze konieczność poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkół, funkcjonariusze Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Policach oraz Komisariatu Policji w Mierzynie prowadzą wzmożone kontrole drogowe w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

Funkcjonariusze biorą pod lupę zachowanie zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych użytkowników drogi. Szczególną uwagę będą zwracali na prędkość i przestrzeganie przez kierowców przepisów dotyczących właściwego przewożenia dzieci w pojazdach osobowych.

Jednocześnie policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli, placówek oświatowo-wychowawczych oraz miejsc grupowania się dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów dzieci, by w czasie prowadzenia dziecka do i ze szkoły uczyć je prawidłowego zachowania i poruszania się po drodze.

Źródło: KPP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama