Zaloguj się | Rejestracja

Policyjny pościg w Dołujach

wtorek, 06 kwietnia 2021 r., godz. 10:39  |  Wersja do druku

Policjanci zatrzymali po pościgu 30-latka kierującego Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Dołujach. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany i prowadził pojazd nie mając uprawnień.Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli w miejscowości Dołuje chcieli zatrzymać kierowcę Audi, który przekroczył prędkość o 21 km/h. Kierujący autem na widok policjanta, który zmierzał w kierunku jezdni, aby wskazać miejsce do zatrzymania pojazdu, zredukował bieg i z piskiem opon ominął funkcjonariusza. Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe oraz świetlne i ruszyli w pościg za kierowcą. Mężczyzna zjechał samochodem z drogi, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po kilkuset metrach funkcjonariusze zatrzymali 30-latka.

"Po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a ponadto poszukiwany jest do odbycia kary blisko 4 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu" - informuje mł.asp. Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd również w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

30-latek po usłyszeniu zarzutów zostanie doprowadzony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe lata.

Źródło: mł.asp. Katarzyna Leśnicka

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama