Zaloguj się | Rejestracja

Policyjne kontrole za pomocą drona

piątek, 26 marca 2021 r., godz. 12:01  |  Wersja do druku

Policjanci z ruchu drogowego z KWP w Szczecinie oraz komendy powiatowej w Policach przeprowadzili działania wymierzone przeciwko piratom drogowym, z wykorzystaniem kamery umieszczonej w dronie. To pierwsze tego typu działania na drogach Pomorza Zachodniego.Funkcjonariusze z ruchu drogowego skontrolowali zachowanie kierowców na drodze wojewódzkiej 115 w rejonie miejscowości Pilchowo, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Po raz pierwszy do ujawniana wykroczeń użyto drona, który monitorował zachowania kierowców na drodze. Najważniejszym zadaniem była kontrola relacji pomiędzy kierującymi, a pieszymi. Nadzorem objęte były przede wszystkim przejścia dla pieszych, na których ruch nie jest regulowany światłami.

W trakcie działań kamera z drona zarejestrowała siedmiu kierowców, którzy nie stosowali się do oznakowania na drodze oraz obowiązujących przepisów, m.in. wyprzedzali na podwójnej ciągłej czy też w rejonie przejścia dla pieszych. Wszyscy kierujący, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a za popełnione wykroczenie ponieśli konsekwencje w postaci mandatów i punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podkreślają, że podobne akcje będą prowadzone w przyszłości.

Źródło: WRD KWP w Szczecinie

Policyjne kontrole za pomocą drona:


Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama