Zaloguj się | Rejestracja

Policjant po pracy odnalazł zaginione dzieci

czwartek, 31 marca 2022 r., godz. 13:53  |  Wersja do druku

Kierownik Komisariatu Policji w Mierzynie, który wieczorem po pracy wracał do domu, zauważył dwójkę dzieci bez jakiejkolwiek opieki. Okazało się, że dziewczynka i chłopiec byli poszukiwani przez rodziców. Dzieci całe i zdrowe wróciły do domów.Do zdarzenia doszło w poniedziałkową noc, około godziny 23:00. Kierownik z Komisariatu Policji w Mierzynie asp. szt. Mariusz Matuszewski wracał po pracy rowerem do domu. W miejscowości Trzeszczyn zauważył idących chodnikiem chłopca i dziewczynkę, którzy byli bez jakiejkolwiek opieki.

Policjant domyślił się, że dzieci mogły uciec z domu. Z uwagi na brak dorosłych opiekunów, małoletnim mogło zagrażać niebezpieczeństwo. Policjant zawiadomił dyżurnego w Policach, który skierował na miejsce patrol policji. Okazało się, że dzieci to dwójka uciekinierów, których zaginięcie tego samego wieczoru zgłosili rodzice w Komisariacie Policji Szczecin Nad Odrą.

13-latek i 12-latka postanowili po zakończonych lekcjach nie wracać do domów tylko wybrać się w podróż środkami komunikacji miejskiej po okolicznych miejscowościach. Na szczęście dzięki czujności policjanta z Mierzyna poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.

"Apelujemy do rodziców o uświadamianie dzieci, jakie zagrożenia mogą nieść ze sobą samodzielne podróże, bądź przebywanie poza domem bez opieki rodziców, szczególnie w godzinach nocnych i wieczornych" - informuje sierż. sztab. Anna Kaźmierczak.

Źródło: sierż. sztab. Anna Kaźmierczak

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama