Zaloguj się | Rejestracja

Mężczyzna straszył bronią dzieci z przedszkola

środa, 13 października 2021 r., godz. 07:55  |  Wersja do druku

W poniedziałek na terenie Publicznego Przedszkola nr 2 w Mierzynie doszło do niebezpiecznego incydentu. Dzieci bawiące się na terenie placu zabaw poinformowały nauczycieli, że starszy mężczyzna z posesji sąsiadującej z terenem przedszkola straszył je bronią. Opiekunowie natychmiast ewakuowali dzieci i wezwali na miejsce policję.Do incydentu doszło w poniedziałek, 11 października. Ok. godz. 11:00 dzieci bawiące się na terenie palcu zabaw należącego do Publicznego Przedszkola nr 2 w Mierzynie przybiegły do nauczycielek z informacją, że ktoś strzelał. Dzieci zostały natychmiast ewakuowane. Dyrekcja przedszkola od razu powiadomiła Komisariat Policji w Mierzynie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawdzono też dokładnie dzieci - nikomu nic się nie stało.

Policjanci z komisariatu w Mierzynie po otrzymaniu wezwania przybyli na miejsce w celu wyjaśnienia sytuacji.

"Ustalono starszego mężczyznę, którego widziały dzieci. W jego domu znaleziono wiatrówkę, która została zarekwirowana. Sprawdzamy czy wymaga ona zezwolenia. Mężczyzna został przesłuchany. Zapewnia, że nie kierował broni w stronę dzieci i strzelał na terenie swojej posesji. Mężczyzna nie został zatrzymany. Dzisiaj prześlemy zebrane materiały do prokuratury, która podejmie decyzję o kolejnych działaniach" - informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

"Poinformowaliśmy rodziców dzieci o zaistniałej sytuacji. Wszystkie nauczycielki dostały polecenie, aby do czasu wyjaśnienia sprawy wychodziły na mniejszy plac zabaw po drugiej stronie budynku i zwracały szczególną uwagę na respektowanie zakazu nawiązywania kontaktu przez dzieci z obcymi osobami. Poleciłam też nauczycielom przeprowadzenie rozmów z dziećmi w celu przypomnienia im o zasadach bezpieczeństwa w czasie przebywania poza budynkiem" - poinformowała dyrektor Zespołu Przedszkoli w Mierzynie Beata Nowicka.

Prokuratura zadecyduje czy mężczyźnie zostanie postawiony zarzut z artykułu 160 - kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama