Zaloguj się | Rejestracja

Pijany kierowca w Wołczkowie

wtorek, 08 marca 2022 r., godz. 17:12  |  Wersja do druku

Policjanci z drogówki zatrzymali w sobotę w Wołczkowie kierowcę, który miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany mężczyzna miał też już trzeci zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych.Do zdarzenia doszło w sobotę w Wołczkowie. Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Police zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford. Kierującym był 36-letni mieszkaniec Szczecina, od którego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma orzeczony już trzeci zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oznacza to, że nie odzyska już uprawnień do kierowania pojazdami.

Za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz wysoka grzywna. Niezależenie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. zł, które trafiają na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: KPP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama