Zaloguj się | Rejestracja

Zderzenie z pociągiem. Ranna mieszkanka Mierzyna

czwartek, 12 maja 2022 r., godz. 07:35  |  Wersja do druku

W środę, 11 maja przed godz. 15:00 doszło do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Stobnie. Kierująca Fordem 59-letnia mieszkanka Mierzyna wjechała pod jadący pociąg. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.



Zgłoszenie o wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Stobnie policjanci z Mierzyna otrzymali o godz. 14:55. Kobieta kierująca Fordem Focusem jechała drogą powiatową od strony Będargowa w kierunku Stobna. Z nieustalonych jeszcze przyczyn wjechała na przejazd kolejowy i zderzyła się z pociągiem pasażerskim jadącym z Niemiec w kierunku Szczecina. Pod wpływem uderzenia samochód został przeciągnięty po torach po czym wypadł na pobocze.

Karoseria auta była na tyle powyginana, że 59-letnia mieszkanka Mierzyna nie mogła wyjść o własnych siłach z samochodu. Na miejsce przybyły dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze ze Szczecina. Strażacy po przecięciu karoserii auta wydostali bezpiecznie kobietę, która ze względu na obrażenia ciała została przetransportowana śmigłowcem do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mieszkanka Mierzyna jechała z psem, który cały i zdrowy został przekazany rodzinie kobiety. Pasażerowie pociągu nie odnieśli obrażeń w wyniku zderzenia.

Obecnie w Komisariacie Policji w Mierzynie trwa postępowanie, które wyjaśni okoliczności wypadku. Z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Grozi jej grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Źródło: sierż. sztab. Anna Kaźmierczak

Zobacz artykuły powiązane:
























Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama