Zaloguj się | Rejestracja

Ruszył remont drogi z Wołczkowa do Dobrej

wtorek, 29 września 2020 r., godz. 13:21  |  Wersja do druku

We wtorek, 29 września rozpoczął się remont drogi z Wołczkowa do Dobrej. Inwestycja zakłada ułożenie nowej nakładki asfaltowej na odcinku od lasu przy jeziorze Głębokie (granica gminy Dobra i powiatu polickiego) do ronda w miejscowości Dobra.Inwestycję na zlecenie Powiatu Polickiego realizuje spółka Maldrobud. Remont nawierzchni ma się zakończyć w listopadzie 2020 r. W trakcie prowadzenia prac ruch sterowany jest ręcznie. Kierowcy muszą uważać na utrudnienia.

Powiat otrzymał na inwestycję dofinansowanie w kwocie 2.391.400 złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Z tego samego funduszu Gmina Dobra otrzymała 3,13 mln złotych na przebudowę ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. Dofinansowanie to 50% zakładanych kosztów inwestycji. Pozostałą kwotę mają dołożyć wspólnie Starostwo Powiatowe w Policach i Gmina Dobra, która przeznaczyła na ten cel 1,1 mln zlotych.

Inwestycja zakłada ułożenie nowej nakładki asfaltowej na odcinku od lasu przy jeziorze Głębokie (granica gminy Dobra i powiatu polickiego) do ronda w Dobrej. Odcinek od lasu do ronda przy Głębokim (ul. Kupczyka) należy do Miasta Szczecin i jest remontowany w ramach budowy węzła przesiadkowego Głębokie - dowiedz się więcej o tej inwestycji.

Dodatkowo Gmina Dobra wykona doświetlenie 10 przejść dla pieszych na drodze powiatowej Wołczkowo - Dobra. Powiat Policki dołoży do inwestycji 65 tysięcy złotych. Ma to poprawić bezpieczeństwo na drodze, wzdłuż której budowana jest ścieżka rowerowa Głębokie - Dobra. Inwestycja również realizowana będzie w tym roku.

Remont drogi powiatowej Wołczkowo - Dobra:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama