Zaloguj się | Rejestracja

Trasa rowerowa z Dobrej do Głębokiego - spotkania

piątek, 28 października 2016 r., godz. 04:49  |  Wersja do druku

W połowie listopada odbędą się spotkania z mieszkańcami Dobrej oraz Wołczkowa, podczas których zaprezentowane zostaną warianty koncepcyjne trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie. Nowa droga rowerowa ma mieć ok. 7 km długości.Dzięki współpracy Gminy Dobra i Miasta Szczecin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz Powiatu Polickiego, planowana jest budowa odcinka nowej drogi rowerowej od ulicy Sportowej w Dobrej do jeziora Głębokiego w Szczecinie. Licząca około 7 kilometrów trasa rowerowa połączy istniejącą ścieżkę rowerową Buk - Łęgi z infrastrukturą rowerową, którą dysponuje metropolia. Całe zadanie nosi nazwę "Budowa infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie wraz z promocją rozwiązań alternatywnych wobec transportu indywidualnego".

Reklamy Google:


Obecnie prowadzone są prace projektowe związane z inwestycją. Przygotowano już 3 warianty koncepcyjne nowej trasy rowerowej. Będzie się można zapoznać z nimi na spotkaniach z mieszkańcami Dobrej i Wołczkowa, które organizuje Urząd Gminy Dobra:
- 14 listopada o godz. 17:00 w budynku Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej przy ulicy Granicznej 31,
- 16 listopada o godz. 18:00 w budynku Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Wołczkowie przy ulicy Lipowej 11a.

"Po spotkaniach oraz po analizie uwag mieszkańców zostanie wybrany szczegółowy wariant rozwiązania, dla którego opracowany zostanie program funkcjonalno-użytkowy" - informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

10 mln złotych na budowę nowej trasy rowerowej ma pochodzić z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Realizacja inwestycji ma się zakończyć do 2020 roku. Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) to narzędzie, które po raz pierwszy pojawiło się w przedstawionych przez Komisję Europejską aktach prawnych na nową perspektywę. Przy pomocy tego instrumentu, partnerstwa miast i obszarów powiązanych z nimi funkcjonalnie mogą realizować wspólne przedsięwzięcia, łączące działania finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczecińscy urzędnicy zapowiedzieli też wartą 20 milionów złotych inwestycję polegającą na budowie ścieżki rowerowej wzdłuż niemal całej Alei Wojska Polskiego. Po zakończeniu obu inwestycji, mieszkańcy gminy Dobra mieliby więc możliwość bezpiecznego dojechania na rowerach z miejscowości Łęgi, Buk, Dobra i Wołczkowo, aż do centrum Szczecina.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama