Zaloguj się | Rejestracja

Ścieżka rowerowa Dobra - Głębokie

piątek, 26 lutego 2016 r., godz. 13:42  |  Wersja do druku

Przedstawiciele Gminy Dobra i Powiatu Polickiego zapowiedzieli powstanie ścieżki rowerowej prowadzącej od ulicy Sportowej w Dobrej do jeziora Głębokiego w Szczecinie. Droga rowerowa ma mieć ok. 7 km długości i zostać ukończona do 2020 roku.Infrastruktura rowerowa to od dłuższego czasu bolączka gminy Dobra. Pomimo wybudowania w ostatnich latach dwóch odcinków pięknie usytuowanej ścieżki rowerowej Buk - Łęgi, mieszkańcy narzekają na brak dróg rowerowych łączących miejscowości w gminie ze Szczecinem.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach sytuacja ulegnie znaczącej poprawie. Dzięki współpracy Gminy Dobra i Miasta Szczecin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz Powiatu Polickiego, planowana jest budowa odcinka nowej drogi rowerowej od ulicy Sportowej w Dobrej do jeziora Głębokiego w Szczecinie.

Informacje dotyczące inwestycji przedstawione zostały podczas zebrania wiejskiego w Wołczkowie, które odbyło się w czwartek 25 lutego. Jak udało nam się ustalić, inwestycja jest obecnie na etapie przygotowywania projektu.

Reklamy Google:


Licząca około 7 kilometrów droga rowerowa połączy więc istniejącą ścieżkę rowerową Buk-Łęgi z infrastrukturą rowerową, którą dysponuje Miasto Szczecin. Co ciekawe, w ostatnich dniach włodarze miejscy zapowiedzieli wartą 20 milionów złotych inwestycję polegającą na budowie ścieżki rowerowej wzdłuż niemal całej Alei Wojska Polskiego. Po zakończeniu obu inwestycji, mieszkańcy gminy Dobra mieliby więc możliwość bezpiecznego dojechania na rowerach z miejscowości Łęgi, Buk, Dobra i Wołczkowo, aż do centrum Szczecina.

10 mln złotych na budowę ścieżki ma pochodzić z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Inwestycja powinna zakończyć się do 2020 r.

Jak zapowiedzieli przedstawiciele zainteresowanych inwestycją samorządów, w marcu zostanie zorganizowane spotkanie władz Gminy Dobra, Starostwa Powiatowego w Policach i Miasta Szczecin w celu omówienia dokładnych założeń nowej drogi rowerowej.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) to narzędzie, które po raz pierwszy pojawiło się w przedstawionych przez Komisję Europejską aktach prawnych na nową perspektywę. Przy pomocy tego instrumentu, partnerstwa miast i obszarów powiązanych z nimi funkcjonalnie mogą realizować wspólne przedsięwzięcia, łączące działania finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama