Zaloguj się | Rejestracja

Wsparcie na remont drogi Wołczkowo - Dobra

środa, 23 września 2020 r., godz. 14:16  |  Wersja do druku

Podczas jutrzejszej sesji radni gminy Dobra będą decydować o przyznaniu pomocy finansowej dla Powiatu Polickiego na remont nawierzchni drogi z Wołczkowa do Dobrej. Wsparcie ma wynieść 1,1 mln złotych.Powiat Policki rozstrzygnął przetarg na remont nawierzchni drogi powiatowej z Wołczkowa do Dobrej. Wykonaniem inwestycji zainteresowane były cztery firmy. Najkorzystniejsza ofertę złożyła spółka Maldrobud, która wyceniła prace na kwotę 3.458.605,57 zł.

Powiat otrzymał na inwestycję dofinansowanie w kwocie 2.391.400 złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Z tego samego funduszu Gmina Dobra otrzymała 3,13 mln złotych na przebudowę ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. Dofinansowanie to 50% zakładanych kosztów inwestycji. Pozostałą kwotę mają dołożyć wspólnie Starostwo Powiatowe w Policach i Gmina Dobra.

Inwestycja zakłada ułożenie nowej nakładki asfaltowej na odcinku od lasu przy jeziorze Głębokie (granica gminy Dobra i powiatu polickiego) do ronda w Dobrej. Odcinek od lasu do ronda przy Głębokim (ul. Kupczyka) należy do Miasta Szczecin i jest remontowany w ramach budowy węzła przesiadkowego Głębokie - dowiedz się więcej o tej inwestycji.

Dodatkowo Gmina Dobra wykona doświetlenie 10 przejść dla pieszych na drodze powiatowej Wołczkowo - Dobra. Powiat Policki dołoży do inwestycji 65 tysięcy złotych. Ma to poprawić bezpieczeństwo na drodze, wzdłuż której budowana jest ścieżka rowerowa Głębokie - Dobra. Inwestycja również realizowana będzie w tym roku.

Droga powiatowa Wołczkowo - Dobra od dawna wymaga remontu. Kierowcy zwracają uwagę na dziury i zniszczoną nawierzchnię. Dzięki pomocy finansowej Gminy Dobra Powiat Policki zyska dodatkowe środki na realizację tej ważnej dla mieszkańców naszej gminy inwestycji.

Zakładany termin zakończenia inwestycji to 30 listopada 2020 r.

Remont drogi powiatowej Wołczkowo - Dobra:

Remont drogi powiatowej Wołczkowo - Dobra:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama