Zaloguj się | Rejestracja

Rowerem z Dobrej do Szczecina - warianty trasy

wtorek, 15 listopada 2016 r., godz. 09:45  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 14 listopada w siedzibie GCKiB w Dobrej odbyło się spotkanie z mieszkańcami, na którym zaprezentowano koncepcyjne warianty trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie. Nowa droga rowerowa ma mieć ok. 7 km długości.Dzięki współpracy Gminy Dobra i Miasta Szczecin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz Powiatu Polickiego, planowana jest budowa odcinka nowej drogi rowerowej od ulicy Sportowej w Dobrej do jeziora Głębokiego w Szczecinie. Licząca około 7 kilometrów trasa rowerowa połączy istniejącą ścieżkę rowerową Buk - Łęgi z infrastrukturą rowerową, którą dysponuje metropolia. Całe zadanie nosi nazwę "Budowa infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie wraz z promocją rozwiązań alternatywnych wobec transportu indywidualnego".

Reklamy Google:


Obecnie prowadzone są prace projektowe związane z inwestycją. Przygotowano 3 warianty koncepcyjne nowej trasy rowerowej. W poniedziałek, 14 listopada z projektami mogli zapoznać się mieszkańcy gminy. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie GCKiB w Dobrej uczestniczyli, m.in. Wójt Teresa Dera i przedstawiciele Pracowni Projektowej Dróg i Mostów Ryszard Kowalski, która przygotowała warianty trasy przebiegającej przez gminę Dobra.

Na początku spotkania Wójt Teresa Dera przypomniała założenia dotyczące inwestycji. 10 mln złotych na budowę nowej trasy rowerowej ma pochodzić z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Realizacja inwestycji ma się zakończyć do 2020 roku.

Następnie przedstawiciel pracowni projektowej Ryszard Kowalski przedstawił obecnym na spotkaniu mieszkańcom warianty trasy rowerowej. Ma ona zaczynać się przy ul. Sportowej w Dobrej i kończyć za Wołczkowem, na początku lasu, który otacza jezioro Głębokie. Ostatni odcinek ścieżki, prowadzący do węzła przesiadkowego Głębokie, wybudowany zostanie przez miasto Szczecin.

Przedstawione warianty zakładały m.in. budowę dwukierunkowej trasy rowerowej o szerokości min. 2 m. Na odcinkach trasa będzie ciągiem rowerowo-pieszym o szerokości ok. 3,5 m. Dwa z trzech wariantów zakładały budowę ronda na skrzyżowaniu w Wołczkowie, w miejscu gdzie krzyżują się drogi do Szczecina i Bezrzecza. Szczegółowo omówiono wariant zakładający przebieg ścieżki prawą stroną drogi powiatowej (jadąc od Szczecina w stronę Dobrej).

Przedstawiciele pracowni projektowej odpowiadali też na pytania mieszkańców. Szkoda tylko, że w spotkaniu uczestniczyło kilka osób, mimo dużego zainteresowania inwestycją.

Kolejne spotkanie, na którym zostaną zaprezentowane warianty trasy rowerowej, odbędzie się w środę, 16 listopada o godz. 18:00 w budynku Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Wołczkowie przy ulicy Lipowej 11a.

"Po spotkaniach oraz po analizie uwag mieszkańców zostanie wybrany szczegółowy wariant rozwiązania, dla którego opracowany zostanie program funkcjonalno-użytkowy" - informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Warianty trasy rowerowej dostępne są do wglądu w Urzędzie Gminy Dobra, Wydział ds. Komunalnych i Inwestycji, ul. Graniczna 24a, pok nr 6.

Szczecińscy urzędnicy zapowiedzieli też wartą 20 milionów złotych inwestycję polegającą na budowie ścieżki rowerowej wzdłuż niemal całej Alei Wojska Polskiego. Po zakończeniu obu inwestycji, mieszkańcy gminy Dobra mieliby więc możliwość bezpiecznego dojechania na rowerach z miejscowości Łęgi, Buk, Dobra i Wołczkowo, aż do centrum Szczecina.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Warianty trasy rowerowej z Dobrej do Szczecina - spotkanie 14 listopada 2016 r.:Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama