WiadomośćRowerem z Dobrej do Szczecina - warianty trasy
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 15 listopada 2016 r., godz. 09:45

Rowerem z Dobrej do Szczecina - warianty trasy rowerowej
W poniedziałek, 14 listopada w siedzibie GCKiB w Dobrej odbyło się spotkanie z mieszkańcami, na którym zaprezentowano koncepcyjne warianty trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie. Nowa droga rowerowa ma mieć ok. 7 km długości.Dzięki współpracy Gminy Dobra i Miasta Szczecin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz Powiatu Polickiego, planowana jest budowa odcinka nowej drogi rowerowej od ulicy Sportowej w Dobrej do jeziora Głębokiego w Szczecinie. Licząca około 7 kilometrów trasa rowerowa połączy istniejącą ścieżkę rowerową Buk - Łęgi z infrastrukturą rowerową, którą dysponuje metropolia. Całe zadanie nosi nazwę "Budowa infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie wraz z promocją rozwiązań alternatywnych wobec transportu indywidualnego".

Reklamy Google:


Obecnie prowadzone są prace projektowe związane z inwestycją. Przygotowano 3 warianty koncepcyjne nowej trasy rowerowej. W poniedziałek, 14 listopada z projektami mogli zapoznać się mieszkańcy gminy. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie GCKiB w Dobrej uczestniczyli, m.in. Wójt Teresa Dera i przedstawiciele Pracowni Projektowej Dróg i Mostów Ryszard Kowalski, która przygotowała warianty trasy przebiegającej przez gminę Dobra.

Na początku spotkania Wójt Teresa Dera przypomniała założenia dotyczące inwestycji. 10 mln złotych na budowę nowej trasy rowerowej ma pochodzić z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Realizacja inwestycji ma się zakończyć do 2020 roku.

Następnie przedstawiciel pracowni projektowej Ryszard Kowalski przedstawił obecnym na spotkaniu mieszkańcom warianty trasy rowerowej. Ma ona zaczynać się przy ul. Sportowej w Dobrej i kończyć za Wołczkowem, na początku lasu, który otacza jezioro Głębokie. Ostatni odcinek ścieżki, prowadzący do węzła przesiadkowego Głębokie, wybudowany zostanie przez miasto Szczecin.

Przedstawione warianty zakładały m.in. budowę dwukierunkowej trasy rowerowej o szerokości min. 2 m. Na odcinkach trasa będzie ciągiem rowerowo-pieszym o szerokości ok. 3,5 m. Dwa z trzech wariantów zakładały budowę ronda na skrzyżowaniu w Wołczkowie, w miejscu gdzie krzyżują się drogi do Szczecina i Bezrzecza. Szczegółowo omówiono wariant zakładający przebieg ścieżki prawą stroną drogi powiatowej (jadąc od Szczecina w stronę Dobrej).

Przedstawiciele pracowni projektowej odpowiadali też na pytania mieszkańców. Szkoda tylko, że w spotkaniu uczestniczyło kilka osób, mimo dużego zainteresowania inwestycją.

Kolejne spotkanie, na którym zostaną zaprezentowane warianty trasy rowerowej, odbędzie się w środę, 16 listopada o godz. 18:00 w budynku Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Wołczkowie przy ulicy Lipowej 11a.

"Po spotkaniach oraz po analizie uwag mieszkańców zostanie wybrany szczegółowy wariant rozwiązania, dla którego opracowany zostanie program funkcjonalno-użytkowy" - informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Warianty trasy rowerowej dostępne są do wglądu w Urzędzie Gminy Dobra, Wydział ds. Komunalnych i Inwestycji, ul. Graniczna 24a, pok nr 6.

Szczecińscy urzędnicy zapowiedzieli też wartą 20 milionów złotych inwestycję polegającą na budowie ścieżki rowerowej wzdłuż niemal całej Alei Wojska Polskiego. Po zakończeniu obu inwestycji, mieszkańcy gminy Dobra mieliby więc możliwość bezpiecznego dojechania na rowerach z miejscowości Łęgi, Buk, Dobra i Wołczkowo, aż do centrum Szczecina.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Warianty trasy rowerowej z Dobrej do Szczecina - spotkanie 14 listopada 2016 r.:Zobacz artykuły powiązane:

Trasa rowerowa z Dobrej do Głębokiego - spotkania z mieszkańcami

Ścieżka rowerowa Dobra - GłębokieŹródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.3224 )