Zaloguj się | Rejestracja

Ruszyła budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie

czwartek, 29 sierpnia 2019 r., godz. 15:14  |  Wersja do druku

Ruszyły prace związane z budową ścieżki rowerowej Dobra - Głębokie. Nowa trasa dla rowerzystów będzie miała ponad 6 km. Gmina Dobra pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w kwocie 6,7 mln zł.W czwartek, 8 sierpnia Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała umowę na budowę ścieżki rowerowej Dobra - Głębokie. Wykonawcą inwestycji będzie firma Eurovia Polska.

"Przez 4 ostatnie lata było wiele spotkań, żeby dopiąć inwestycję, która przechodzi przez tereny starostwa i gminy Dobra, a łączyć się będzie ze Szczecinem. Udało się i możemy rozpocząć realizację zadania" - mówiła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"To ważne, że my jako Powiat Policki możemy być partnerem tej inwestycji. Zrobimy wszystko, żeby w tej części się sprawdzić" - dodał Starosta Policki Andrzej Bednarek.

"Ta ścieżka rowerowa jest niezmiernie ważna pod kątem mobilności dla mieszkańców gminy Dobra i Szczecina" - wyjaśniał Dyrektor Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Roman Walaszkowski.

Nowa ścieżka rowerowa rozpocznie się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska. Ścieżka od strony jeziora Głębokiego będzie realizowana przez Gminę Miasto Szczecin, więc ostatecznie powstanie pełny ciąg łączący węzeł przesiadkowy Głębokie z Dobrą. Oznacza to, że na terenie gminy przybędzie ponad 6 km nowej trasy dla rowerzystów.

W ramach inwestycji planowana jest także budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie i korekta przebiegu ul. Szczecińskiej od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulną w Dobrej. Prowadzone prace będą powodowały utrudnienia w ruchu. W zależności od odcinka budowanej ścieżki będą one polegały na zmniejszeniu prędkości ruchu, przewężeniu pasa drogi i wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

20 sierpnia został wprowadzony pierwszy etap czasowej organizacji ruchu. W rejonie skrzyżowania ulicy Lipowej z Słoneczną w Wołczkowie oraz na ul. Szczecińskiej w Dobrej (od granicy miejscowości do skrzyżowania z ul. Sportową) miejscami będą występowały przewężenia drogi. Wykonawca prac Eurovia Polska oraz Gmina Dobra proszą mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną jazdę.

Budowa trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego, na wniosek Gminy Dobra, została zidentyfikowana w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 6.7000.000 zł.

Realizacja inwestycji powinna się zakończyć w sierpniu 2020 roku.

Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie:
Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie: czasowa organizacja ruchu od 20.08.2019 r.:

Podpisanie umowy na budowę trasy rowerowej Dobra - Głębokie:


Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama