Zaloguj się | Rejestracja

Ścieżka rowerowa Dobra - Głębokie - porozumienie

niedziela, 28 października 2018 r., godz. 19:52  |  Wersja do druku

W piątek, 26 października Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Starosta Policki Andrzej Bednarek podpisali porozumienie partnerskie na rzecz realizacji budowy trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie. Porozumienie określa wzajemne zobowiązania stron i jest niezbędnym załącznikiem do złożenia wniosku o dofinansowanie.Przygotowane zostały projekty budowlane dla inwestycji związanej z budową infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie, wraz z promocją rozwiązań alternatywnych wobec transportu indywidualnego. Nowa ścieżka rowerowa rozpocznie się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska. Ścieżka od strony jeziora Głębokiego będzie realizowana przez Gminę Miasto Szczecin, więc ostatecznie powstanie pełny ciąg łączący węzeł przesiadkowy Głębokie z Dobrą. Oznacza to, że na terenie gminy przybędzie ponad 6 km nowej ścieżki rowerowej. W ramach inwestycji planowana jest także przebudowa skrzyżowania ulic Lipowej i Słonecznej w Wołczkowie - powstanie tutaj rondo.

Budowa trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego, na wniosek Gminy Dobra, została zidentyfikowana w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wstępnie do realizacji zadania zaplanowano 10 milionów złotych, przy założeniu dofinansowania w wysokości 67% tj, 6.700.000 zł.
Ze względu na to, że ścieżka rowerowa przebiegać będzie w pasie drogi powiatowej, do uzyskania dofinansowania niezbędne jest zawarcie porozumienia pomiędzy powiatem i gminą.

W piątek, 26 października Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Starosta Policki Andrzej Bednarek podpisali porozumienie partnerskie na rzecz realizacji budowy nowej trasy rowerowej. Porozumienie określa wzajemne zobowiązania stron i jest niezbędnym załącznikiem do złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach regionalnego Programu operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Nowa trasa rowerowa w gminie Dobra powstanie w latach 2019-2020.

W trakcie opracowywania są także projekty ścieżek rowerowych z Buku do Lubieszyna (5 km) i z miejscowości Łęgi do Stolca, wzdłuż granicy (5 km) - tutaj więcej informacji

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama