Zaloguj się | Rejestracja

10,39 mln zł dofinansowania na ścieżkę rowerową

piątek, 13 grudnia 2019 r., godz. 10:51  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała dzisiaj aneks z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, który zwiększa dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej Dobra - Głębokie z 6,7 mln zł na 10,39 mln zł. Dzięki temu Gmina Dobra zyskała dodatkowe 3,69 mln zł środków zewnętrznych na realizację inwestycji, która zakłada budowę 6-kilometrowej, asfaltowej trasy rowerowej.Wcześniej budowa trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego, na wniosek Gminy Dobra, została zidentyfikowana w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w kwocie 6.700.000 zł. Udało się jednak zwiększyć dofinansowanie do kwoty 10.387.997 zł, co stanowi 67% wartości inwestycji. W czwartek, 12 grudnia Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała stosowny aneks do umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki temu Gmina Dobra zyskała dodatkowe 3,69 mln zł środków zewnętrznych na realizację inwestycji, która zakłada budowę 6-kilometrowej, asfaltowej trasy rowerowej.

Nowa trasa rowerowa rozpoczyna się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej, gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska. Oznacza to, że na terenie gminy przybędzie ponad 6 km nowej ścieżki dla rowerzystów.

Trasa od strony jeziora Głębokiego do granicy gminy (ul. Kupczyka) będzie realizowana przez miasto Szczecin w ramach budowy węzła przesiadkowego Głębokie, więc ostatecznie powstanie pełny ciąg łączący węzeł Głębokie z Dobrą.

W ramach inwestycji budowane jest też rondo na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie. Planowana jest też korekta przebiegu ul. Szczecińskiej, od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulną w Dobrej.

W sierpniu wprowadzono pierwszy etap czasowej organizacji ruchu związany z realizacją inwestycji. W rejonie skrzyżowania ulicy Lipowej ze Słoneczną w Wołczkowie oraz na ul. Szczecińskiej w Dobrej (od granicy miejscowości do skrzyżowania z ul. Sportową) miejscami występują przewężenia drogi i ruch wahadłowy. Wykonawca prac Eurovia Polska oraz Gmina Dobra proszą mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną jazdę.

"W okresie szczytu drogowego należy mieć na uwadze występowanie utrudnień w ruchu w Wołczkowie. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość oraz cierpliwość, a jednocześnie przepraszamy za występujące utrudnienia. Prosimy także mieszkańców o, w miarę możliwości, planowanie swoich podróży z uwzględnieniem występujących utrudnień, ponieważ mimo dołożenia wszelkiej staranności nie da się całkowicie zniwelować zatorów drogowych w trakcie przebudowy skrzyżowania" - wyjaśnia Tomasz Kakowski, kierownik WKI Urzędu Gminy Dobra.

Budowa nowej trasy rowerowej w gminie Dobra powinna się zakończyć w sierpniu 2020 roku.

Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie:


Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie:
Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama