Zaloguj się | Rejestracja

Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie [wideo]

czwartek, 07 listopada 2019 r., godz. 19:36  |  Wersja do druku

Przedstawiamy film prezentujący postęp prac przy budowie trasy rowerowej Dobra - Głębokie. Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec sierpnia i już w niektórych miejscach widać asfaltową nawierzchnię, którą testują rowerzyści. Nowa ścieżka rowerowa będzie miała ponad 6 kilometrów.Najbardziej zaawansowane prace są na odcinkach od granicy gminy z miastem Szczecin do pierwszych zabudowań w Wołczkowie, od boiska w Wołczkowie do skrzyżowania z drogą na Redlicę i od ronda w Dobrej do ulicy Osiedlowej. W niektórych miejscach na nowej ścieżce dla rowerzystów położono już asfalt.

Nowa trasa rowerowa rozpoczyna się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej, gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska. Oznacza to, że na terenie gminy przybędzie ponad 6 km nowej ścieżki dla rowerzystów.

Trasa od strony jeziora Głębokiego do granicy gminy będzie realizowana przez miasto Szczecin (w ramach budowy węzła przesiadkowego Głębokie), więc ostatecznie powstanie pełny ciąg łączący węzeł Głębokie z Dobrą. Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia Polska.

"Przez 4 ostatnie lata było wiele spotkań, żeby dopiąć inwestycję, która przechodzi przez tereny starostwa i gminy Dobra, a łączyć się będzie ze Szczecinem. Udało się i możemy rozpocząć realizację zadania" - mówiła podczas podpisania umowy z wykonawcą Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

W ramach inwestycji budowane jest też rondo na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie. Planowana jest też korekta przebiegu ul. Szczecińskiej, od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulną w Dobrej.

W sierpniu wprowadzono pierwszy etap czasowej organizacji ruchu związany z realizacją inwestycji. W rejonie skrzyżowania ulicy Lipowej ze Słoneczną w Wołczkowie oraz na ul. Szczecińskiej w Dobrej (od granicy miejscowości do skrzyżowania z ul. Sportową) miejscami występują przewężenia drogi. Wykonawca prac Eurovia Polska oraz Gmina Dobra proszą mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną jazdę.

Gmina Dobra pozyskała dofinansowanie na budowę trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego w kwocie 6.700.000 zł. Realizacja inwestycji powinna się zakończyć w sierpniu 2020 roku.

Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie:


Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie:
Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie: czasowa organizacja ruchu od 20.08.2019 r.:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama