WiadomośćBudowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie [wideo]
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 07 listopada 2019 r., godz. 19:36

Postęp prac przy budowie trasy rowerowej Dobra - Głębokie [wideo]
Przedstawiamy film prezentujący postęp prac przy budowie trasy rowerowej Dobra - Głębokie. Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec sierpnia i już w niektórych miejscach widać asfaltową nawierzchnię, którą testują rowerzyści. Nowa ścieżka rowerowa będzie miała ponad 6 kilometrów.Najbardziej zaawansowane prace są na odcinkach od granicy gminy z miastem Szczecin do pierwszych zabudowań w Wołczkowie, od boiska w Wołczkowie do skrzyżowania z drogą na Redlicę i od ronda w Dobrej do ulicy Osiedlowej. W niektórych miejscach na nowej ścieżce dla rowerzystów położono już asfalt.

Nowa trasa rowerowa rozpoczyna się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej, gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska. Oznacza to, że na terenie gminy przybędzie ponad 6 km nowej ścieżki dla rowerzystów.

Trasa od strony jeziora Głębokiego do granicy gminy będzie realizowana przez miasto Szczecin (w ramach budowy węzła przesiadkowego Głębokie), więc ostatecznie powstanie pełny ciąg łączący węzeł Głębokie z Dobrą. Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia Polska.

"Przez 4 ostatnie lata było wiele spotkań, żeby dopiąć inwestycję, która przechodzi przez tereny starostwa i gminy Dobra, a łączyć się będzie ze Szczecinem. Udało się i możemy rozpocząć realizację zadania" - mówiła podczas podpisania umowy z wykonawcą Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

W ramach inwestycji budowane jest też rondo na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie. Planowana jest też korekta przebiegu ul. Szczecińskiej, od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulną w Dobrej.

W sierpniu wprowadzono pierwszy etap czasowej organizacji ruchu związany z realizacją inwestycji. W rejonie skrzyżowania ulicy Lipowej ze Słoneczną w Wołczkowie oraz na ul. Szczecińskiej w Dobrej (od granicy miejscowości do skrzyżowania z ul. Sportową) miejscami występują przewężenia drogi. Wykonawca prac Eurovia Polska oraz Gmina Dobra proszą mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną jazdę.

Gmina Dobra pozyskała dofinansowanie na budowę trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego w kwocie 6.700.000 zł. Realizacja inwestycji powinna się zakończyć w sierpniu 2020 roku.

Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie:


Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie:
Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie: czasowa organizacja ruchu od 20.08.2019 r.:

Zobacz artykuły powiązane:

Trwa budowa trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego

Rozpoczęła się budowa trasy rowerowej Dobra
- Głębokie

Rusza budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie

Podpisanie umowy na budowę trasy rowerowej Dobra - Głębokie

Trzy firmy zainteresowane budową ścieżki rowerowej Dobra - Głębokie

Przetarg na budowę ścieżki rowerowej Dobra
- Głębokie

Porozumienie w sprawie ścieżki rowerowej Dobra
- Głębokie

Nowe ścieżki rowerowe w gminie Dobra

Rowerem z Dobrej do Głębokiego

Trasa rowerowa z Dobrej do Szczecina – dokumentacja projektowa

Rowerem z Dobrej do Szczecina - warianty trasy rowerowej

Trasa rowerowa z Dobrej do Głębokiego - spotkania z mieszkańcami

Ścieżka rowerowa Dobra - GłębokieŹródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.6145 )