Zaloguj się | Rejestracja

Wyprawy rowerowe: Buk - Jezioro Stolsko

niedziela, 23 maja 2021 r., godz. 17:55  |  Wersja do druku

Zapraszamy na ścieżki rowerowe w gminie Dobra. Przygotowaliśmy pierwszy film z cyklu rodzinne wyprawy rowerowe. W pierwszym odcinku prezentujemy trasę z Buku nad jezioro Stolsko o długości ok. 9,5 km. Film zrealizowano z użyciem techniki hyperlapse - technika w fotografii poklatkowej służąca do tworzenia ujęć ruchomych.W Polsce powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych. Rower staje się popularnym i zdrowym środkiem transportu. Można nim dojechać do pracy czy wybrać się na rodzinną wycieczkę poza miasto. Ścieżki rowerowe wpływają na rekreacje danego miejsca i przyciągają turystów.

Gmina Dobra systematycznie inwestuje w budowę sieci tras rowerowych na swoim terenie. Obecnie na terenie gminy znajduje się ok. 21 km ścieżek dla rowerzystów, a w planach jest budowa kolejnych tras.

Zapraszamy na pierwszy film z cyklu rodzinne wyprawy rowerowe. W pierwszym odcinku prezentujemy trasę z Buku nad jezioro Stolsko o długości ok. 9,5 km.

Wyprawy rowerowe: Buk - Jezioro Stolsko:Wyprawa rowerowa Buk - Jezioro Stolsko (9,5 km)

Wyprawę zaczynamy od parkingu leśnego w Buku, gdzie możemy zostawić samochód. Tutaj zaczyna się trasa rowerowa Buk - Łęgi. Podążamy asfaltową ścieżką prosto do małego przejścia granicznego Buk - Blankensee.

Po przejechaniu przejścia granicznego kierujemy się dalej ścieżką rowerową w stronę miejscowości Łęgi. Po niecałym kilometrze dotrzemy do rozwidlenia tras - tutaj musimy skręcić w lewo w kierunku miejscowości Stolec. Teraz poruszamy się najnowszą ścieżką rowerową w gminie Dobra: Łęgi - Stolec.

Po dotarciu do końca ścieżki w miejscowości Stolec musimy jeszcze przejechać kilkaset metrów drogą powiatową, aż do skrętu na plażę nad jeziorem Stolsko. Jeszcze chwila i już możemy podziwiać piękne jezioro, które w części należy do Polski, a w części do Niemiec.

Na polanie rekreacyjnej przy jeziorze, która jest metą naszej wyprawy, możemy odpocząć i zjeść kiełbaskę z ogniska.

Udanej wycieczki!

Wyprawy rowerowe: Buk - Jezioro Stolsko:


Mapa ścieżek rowerowych w gminie Dobra (kliknij i powiększ):

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama