Zaloguj się | Rejestracja

Zmiana organizacji ruchu w Wołczkowie

wtorek, 10 marca 2020 r., godz. 13:00  |  Wersja do druku

W związku z budową infrastruktury komunikacyjnej, w tym ronda w Wołczkowie i trasy rowerowej łączącej Dobrą z węzłem przesiadkowym Głębokie, zmianie uległa organizacja ruchu na ul. Lipowej. Wprowadzono ruch wahadłowy. Do 20 marca prowadzone będą prace związane z układaniem nakładki asfaltowej.Trwa budowa infrastruktury komunikacyjnej, w tym ronda w Wołczkowie i trasy rowerowej łączącej Dobrą z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie. Prace budowlane na zlecenie Gminy Dobra prowadzi firma Eurovia Polska.

W związku rozpoczęciem prac związanych z wykonaniem nakładki asfaltowej na ul. Lipowej w Wołczkowie wprowadzono ruch wahadłowy. Kierowcy proszeni są o odpowiednie dostosowanie czasu wyjazdu, stosowanie się do sygnalizacji sterującej ruchem oraz wybieranie alternatywnych dróg przejazdu. Z analizy funkcjonowania czasowej organizacji ruchu wynika, że bardzo częstymi przypadkami jest wjeżdżanie samochodów na czerwonym świetle. Takie postępowanie skutkuje blokowaniem przejazdu pojazdów w przeciwnym kierunku ruchu i w rezultacie prowadzi do zwiększania korków w obu kierunkach jazdy, a niejednokrotnie do blokowania przejazdu.

"Prosimy mieszkańców o planowanie swoich podróży z uwzględnieniem występujących utrudnień, ponieważ mimo dołożenia wszelkiej staranności, zatorów drogowych w trakcie przebudowy skrzyżowania całkowicie zniwelować się nie da, za co mieszkańców przepraszamy" - informuje Urząd Gminy Dobra.

Inwestycja połączona jest z budową trasy rowerowej Dobra - Głębokie. Planowana jest też korekta przebiegu ul. Szczecińskiej, od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulną w Dobrej. Gmina Dobra pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w kwocie 10,39 mln zł. Jednocześnie Gmina Dobra wspomoże finansowo Powiat Policki przy remoncie drogi powiatowej Wołczkowo - Dobra. W budżecie na 2020 r. zarezerwowano na ten cel 1 mln złotych. Droga zostanie wyremontowana od lasu przy jeziorze Głębokie do ronda w Dobrej.

Poniżej prezentujemy możliwe trasy alternatywne dla samochodów osobowych, które umożliwiają ominięcie newralgicznego skrzyżowania. Urząd gminy przedstawił też harmonogram dalszych prac realizowanych w związku z budową ścieżki rowerowej i przebudową głównego skrzyżowania w Wołczkowie - zobacz tutaj.

Całość prac powinna zakończyć się nie później niż do końca sierpnia 2020 r.

Budowa ronda w Wołczkowie:

Możliwe objazdy skrzyżowania w Wołczkowie (kliknij i powiększ):

Możliwe objazdy skrzyżowania w Wołczkowie (kliknij i powiększ):

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama