Zaloguj się | Rejestracja

Mandat za podrzucenie śmieci do kontenera

czwartek, 24 września 2020 r., godz. 07:22  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej ukarała mandatem karnym mężczyznę, który podrzucił do kontenera na odpady wielkogabarytowe dużą ilość zmieszanych odpadów komunalnych. Sprawca nie chciał wskazać z jakiej nieruchomości pochodzą śmieci.



Do zdarzenia doszło w sobotę, 19 września podczas 3. etapu zbiórki odpadów wielkogabarytowych w gminie Dobra. Akcję nadzorowała straż gminna.

Podczas zbiórki odpadów strażnicy uzyskali informację o wyrzuceniu dużej ilości zmieszanych odpadów komunalnych do jednego z podstawionych kontenerów. W wyniku szybko podjętych czynności ustalono sprawcę.

Okazało się, że mężczyzna wyrzucił do kontenera całą przyczepkę zmieszanych śmieci. Pozyskał je z nieznanego źródła w zamian za drewno opałowe. Nie chciał jednak wskazać z jakiej nieruchomości pochodzą zmieszane odpady.

Sprawca został ukarany mandatem karnym oraz zobowiązany do zabrania zmieszanych śmieci z kontenera na odpady gabarytowe.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:









Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama