Zaloguj się | Rejestracja

Podrzucił śmieci w lesie - dostał 2 mandaty

czwartek, 10 września 2020 r., godz. 12:31  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej ukarała dwoma mandatami karnymi osobę, która podrzuciła dużą ilość odpadów budowlanych w lesie obok Grzepnicy. Śmieci zostały już uprzątnięte przez sprawcę.Na początku września patrol Straży Gminnej w Dobrej natknął się na dużą ilość odpadów budowlanych wyrzuconych na skraju lasu, z tyłu kortów tenisowych znajdujących się obok miejscowości Grzepnica.

"W wyniku podjętych czynności ujawniono kilka dowodów wskazujących na źródło pochodzenia odpadów - była to firma budowlana ze Szczecina. Strażnicy gminni udali się do właściciela, który w pierwszej chwili twierdził, że nie wie o co chodzi. Jednak, gdy przedstawiono mu część dowodów oraz wskazano, że w takiej sytuacji dalsze postępowanie będzie prowadzone przed sądem, przyznał, że śmieci pochodzą z placu budowy i wyrzucił je jego pracownik" - wyjaśnia Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Strażnicy ukarali sprawcę zaśmiecenia gminy dwoma maksymalnymi mandatami karnymi. Jednocześnie właściciel firmy został zobowiązany do uprzątnięcia śmieci. Odpady zabrano 9 września.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama