Zaloguj się | Rejestracja

Ukarano właściciela śmieci podrzuconych w Dobrej

piątek, 13 grudnia 2019 r., godz. 12:39  |  Wersja do druku

Po raz kolejny ktoś wrzucił odpady komunalne do kontenera na odpady zielone. Tym razem do zdarzenia doszło w Dobrej. Były to m.in. dokumenty z danymi osobowymi. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających Straż Gminna w Dobrej ukarała dzisiaj mandatem właściciela nieruchomości, skąd pochodziły odpady.W sobotę, 30 listopada w miejscowości Dobra strażnik gminny po pracy zauważył śmieci w podstawionym kontenerze na odpady zielone. Była to duża ilość odpadów komunalnych, w tym szereg dokumentów z danymi osobowymi. Część dowodów wskazujących na potencjonalnego sprawcę została zabezpieczona. Strażnicy gminni dokonali dokładnych oględzin kontenera i pozostawionych w nim odpadów. Zostały wszczęte czynności wyjaśniające w celu ustalenia i ukarania sprawcy wykroczenia.

Ujawnione dane osobowe wskazywały na mieszkańca Szczecina. Otrzymał on wezwanie do zgłoszenia się do siedziby Straży Gminnej w Dobrej. W rozmowie telefonicznej wskazał, że odpady pochodzą z Niemiec, z miejscowości Boock, gdzie sprzedał nieruchomość również mieszkańcowi Szczecina.

W piątek, 13 grudnia zgłosił się na wezwanie właściciel nieruchomości, skąd pochodziły odpady. Został on ukarany maksymalnym mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Odpady komunalne podrzucone w Dobrej:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama