Zaloguj się | Rejestracja

Ukarano sprawę podrzucania śmieci w Bezrzeczu

poniedziałek, 28 października 2019 r., godz. 10:33  |  Wersja do druku

W piątek, 25 października do Straży Gminnej w Dobrej wpłynęła informacja o mężczyźnie, który wyrzucił śmieci do kontenera na odpady zielone w Bezrzeczu. Moment wyrzucania odpadów zarejestrowała osoba zgłaszająca zdarzenie.Strażnicy gminni, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ujawnili odpady AGD, remontowe oraz kwalifikujące się jako zużyty sprzęt elektryczny. Błyskawicznie ustalono sprawcę wykroczenia. Został on ukarany mandatem karnym i zobowiązany do natychmiastowego zabrania śmieci. Odpady takie powinny zostać przekazane do gminnego punktu zbierania odpadów komunalnych.

Kilkanaście minut później strażnicy zobaczyli, że do tego samego kontenera wyrzucane są odpady zielone z przyczepki pojazdu na szczecińskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że był to mieszkaniec Szczecina, który zamiast do miejskiego ekoportu postanowił wyrzucić odpady w naszej gminie. On także został ukarany mandatem karnym.

"Kontenery na odpady zielone ustawione w poszczególnych punktach gminy przeznaczone są dla mieszkańców gminy Dobra, którzy wnoszą opłaty tytułem gospodarowania odpadami. W przypadku zauważenia wyrzucania innych odpadów do takich kontenerów lub wyrzucania odpadów zielonych przez pojazdy firm zajmujących się pielęgnacją ogrodów, proszę o zgłaszanie takich przypadków do straży gminnej. Najlepiej, gdyby udało się zrobić zdjęcia pojazdów, gdyż w takiej sytuacji będzie możliwe ustalenie sprawcy" - mówi Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama