Zaloguj się | Rejestracja

Dwa wysypiska śmieci w pobliżu Bezrzecza

wtorek, 14 stycznia 2020 r., godz. 08:52  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej ujawniła dwa dzikie wysypiska śmieci w rejonie miejscowości Bezrzecze. Szczegółowe oględziny pozwoliły na odnalezienie szeregu dowodów wskazujących, że odpady pochodzą z jednej z kilku firm ze Szczecina, które zajmują się wyspecjalizowaną działalnością gospodarczą.W pobliżu Bezrzecza strażnicy gminni ujawnili dwa dzikie wysypiska śmieci. Wstępne oględziny wskazywały na całkowicie odmienny charakter odpadów, co oznacza, że pochodzą one z różnych źródeł.

Szczegółowe przejrzenie śmieci pozwoliło na odnalezienie szeregu dowodów wskazujących, że odpady pochodzą z jednej z kilku firm ze Szczecina, które zajmują się wyspecjalizowaną działalnością gospodarczą. Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do jednoznacznego ustalenia, z której konkretnie firmy odpady zostały wywiezione.

W tej sprawie zwrócono się o udzielenie odpowiedzi do merytorycznej komórki w Urzędzie Miasta Szczecin. Skierowano też pisma do kilku mieszkańców Szczecina, którzy na podstawie ujawnionych dowodów mogą mieć wiedzę dotyczącą nazwy firmy. Uzyskane odpowiedzi pozwolą na ustalenie przedsiębiorstwa, które przyczyniło się do wyrzucenia odpadów. Odpowiedzialna osoba zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej oraz zobowiązana do uprzątnięcia śmieci.

"W Szczecinie odpady z firm nie są objęte odbiorem przez gminę. Każdy przedsiębiorca indywidualnie zawiera umowę z firmą na odbiór śmieci, deklarując częstotliwość odbioru i rodzaj pojemnika. Gdy firma ma więcej śmieci bardzo często są one wyrzucane. W 2019 roku mieliśmy 3 takie przypadki, gdy śmieci pochodziły z firm ze Szczecina i zostały wyrzucone na naszym terenie" - mówi Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama