Zaloguj się | Rejestracja

Ukarano sprawców zaśmiecania gminy

wtorek, 21 stycznia 2020 r., godz. 12:31  |  Wersja do druku

Tydzień temu informowaliśmy o dwóch dzikich wysypiskach śmieci, które ujawniła straż gminna w rejonie miejscowości Bezrzecze. W wyniku przeprowadzonego postępowania udało się dotrzeć do sprawców zaśmiecenia naszej gminy. Zostali oni ukarania mandatami karnymi.W połowie stycznia w pobliżu Bezrzecza strażnicy gminni ujawnili dwa dzikie wysypiska śmieci. Wstępne oględziny wskazywały na całkowicie odmienny charakter odpadów, co oznaczało, że pochodzą one z różnych źródeł. Szczegółowe przejrzenie śmieci pozwoliło na odnalezienie szeregu dowodów wskazujących, że odpady pochodzą z jednej z kilku firm ze Szczecina, które zajmują się pochówkiem zmarłych.

Dowody zebrane od wielu osób i Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie pozwoliły na ustalenia konkretnej firmy. W rezultacie osoba odpowiedzialna za gospodarkę odpadami w tej firmie oraz bezpośredni sprawca wyrzucenia śmieci zostali ukarani maksymalnymi mandatami karnymi po 500 zł. Zobowiązani też zostali do uprzątnięcia odpadów.

"W Szczecinie odpady z firm nie są objęte odbiorem przez gminę. Każdy przedsiębiorca indywidualnie zawiera umowę z firmą na odbiór śmieci, deklarując częstotliwość odbioru i rodzaj pojemnika. Gdy firma ma więcej śmieci bardzo często są one wyrzucane. Tak było i w tym przypadku. Śmieci pochodziły ze sprzątania obiektu. W 2019 roku mieliśmy 3 takie przypadki, gdy śmieci pochodziły z firm ze Szczecina i zostały wyrzucone na naszym terenie" - mówi Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama