Zaloguj się | Rejestracja

Magdalena Zagrodzka wójtem Gminy Dobra

niedziela, 21 kwietnia 2024 r., godz. 22:36  |  Wersja do druku

Znamy już wyniki II tury wyborów na wójta Gminy Dobra. Stanowisko gospodarza gminy zdobyła Magdalena Zagrodzka ze Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.W niedzielę, 21 kwietnia odbyła się II tura wyborów na wójta Gminy Dobra. O stanowisko gospodarza gminy starały się dwie kandydatki - Joanna Napiwodzka z Koalicji Obywatelskiej i Magdalena Zagrodzka ze Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.

Znamy już wyniki głosowania:

Magdalena Zagrodzka - 64,52% (5478 głosów)
Joanna Napiwodzka - 35,48% (3013 głosów)

Frekwencja wyniosła 42,39%. Zagłosowało 8542 mieszkańców z 20.152 uprawnionych do głosowania. W I turze wyborów frekwencja wyniosła 57,82% - zagłosowało 11.606 osób. W wyborach samorządowych w 2018 roku frekwencja wyniosła odpowiednio - 63,16% (I tura) i 53.96% (II tura).

Nowej wójt pogratulowała już obecna gospodarz gminy Teresa Dera.

"Szanowni Mieszkańcy, 21 kwietnia wybraliście nowego gospodarza Gminy Dobra. Została nim Pani Magdalena Zagrodzka, która w II turze wyborów zdobyła 5478 Waszych głosów. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za udział w wyborach samorządowych i gratuluję Pani Magdalenie wyboru na stanowisko Wójta Gminy Dobra. Trzymam kciuki za dalszy rozwój naszej gminy, życzę wielu sukcesów w działalności samorządowej i realizacji powziętych zamierzeń. Wybór na stanowisko Wójta jest dowodem uznania mieszkańców, a jednocześnie stanowi ogromną odpowiedzialność. Jeszcze raz gratuluję, życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celów" - pogratulowała Teresa Dera, która pełniła funkcję wójta Gminy Dobra nieprzerwanie od 2006 roku.

Nowa wójt obejmie stanowisko z chwilą złożenia ślubowania, które odbędzie się podczas sesji nowej Rady Gminy Dobra. Sesja powinna zostać zwołana przez Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w ciągu 7 dni od zakończenia obecnej kadencji wójta i rady gminy - zgodnie z przepisami upływa ona 30 kwietnia 2024 r. Prawdopodobnie więc sesja zwołana zostanie zaraz po majówce.

Podczas I tury wyborów mandaty radnego Gminy Dobra zdobyli:

KKW Koalicja Obywatelska
Okręg nr 1 - KŁOSOWSKA Iwona
Okręg nr 1 - STANKIEWICZ Joanna
Okręg nr 2 - SUSKA-SAS Justyna
Okręg nr 3 - NAPIWODZKA Joanna
Okręg nr 3 - MACIEJEWSKI Mateusz

KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa
Okręg nr 1 - SOBIERAJSKI Marcin
Okręg nr 1 - BOJANOWSKI Łukasz
Okręg nr 2 - MILUCH Bartłomiej
Okręg nr 3 - ŚLIWIŃSKI Grzegorz

KWW Magdaleny Zagrodzkiej
Okręg nr 1 - DUZIAK-KOWALSKA Monika
Okręg nr 1 - JĘDRAK Mariusz
Okręg nr 2 - CIURZYŃSKA Katarzyna
Okręg nr 2 - RYCZEK Piotr
Okręg nr 2 - KANTORSKA Joanna
Okręg nr 3 - ZAGRODZKA Magdalena
Okręg nr 3 - GŁOWACKA Ewa
Okręg nr 3 - MALINOWSKI Paweł
Okręg nr 3 - RASIŃSKA Monika

KWW Kitlas - Dobra Platforma
Okręg nr 1 - LINDNER Mariusz
Okręg nr 2 - KITLAS Waldemar

KWW Bogusław Kozioł - Aktywni dla Gminy Dobra
Okręg nr 1 - KOZIOŁ Bogusław

Źródła: PKW, Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama