Zaloguj się | Rejestracja

Kandydaci na radnych z okręgu nr 3 - lista nr 13

wtorek, 02 kwietnia 2024 r., godz. 18:05  |  Wersja do druku

Prezentujemy kandydatów na radnych Gminy Dobra z okręgu nr 3, startujących z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa. To 8 mieszkańców Mierzyna, którzy działają na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia w gminie.W niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać wójta i radnych Gminy Dobra, radnych Powiatu Polickiego i Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Lokale wyborcze będą otwarte między godziną 7:00 a 21:00.

Prezentujemy kandydatów na radnych Gminy Dobra z okręgu nr 3, startujących z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa. Okręg nr 3 obejmuje sołectwo Mierzyn.

W okręgu nr 3 z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa startuje 8 mieszkańców, sąsiadów, społeczników, ekspertów ze wspólną wizją rozwoju Gminy Dobra. Poznajcie ich:

1. Grzegorz Śliwiński

Ma 51 lat i od 24 lat mieszka w Mierzynie. Przez 2 kadencje był radnym Gminy Dobra, pełnił funkcje Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i Wiceprzewodniczącego Komisji Budżetowej. Wieloletni wykładowca na ZUT w Szczecinie, przewodniczący Wspólnoty Mieszkaniowej "Żółte Domy", członek Rady Sołeckiej Mierzyna. Niezwiązany z żadną partią polityczną. Przede wszystkim: syn, mąż, ojciec trzech dorosłych synów i 9-letniej Oktawii.

2. Tomasz Banaś

Ma 40 lat i mieszka w Mierzynie od 10 lat. Pracuje jako Technik Utrzymania Ruchu w międzynarodowej firmie. Z zawodu jest mechanikiem maszyn urządzeń przemysłowych. Kocha zwierzęta, jest właścicielem dwóch psów i kotki. Jest szczęśliwym mężem i dumnym tatą dwójki dzieci. Wolny czas spędza jeżdżąc rowerem i spacerując po górach.

3. Łukasz Biwan

Ma 36 lat i mieszka w Mierzynie od 2007 roku. Z wykształcenia jest magistrem finansów i rachunkowości, studiował na Uniwersytecie Szczecińskim. Sąsiedzi mogą go spotkać w Mierzynie na codziennym spacerze z psami. W życiu zawodowym realizuje się w Pogoni Szczecin, od kilkunastu lat pracuje dla klubu, obecnie piastuje stanowisko Dyrektora Pionu Sprzedaży. Mieszkańcy Mierzyna poznali go bliżej w szkole podstawowej, przez 5 lat był skarbnikiem w Radzie Rodziców i brał aktywny udział w życiu najmłodszych mieszkańców największej miejscowości w gminie Dobra. Prywatnie mąż i tata.

4. Barbara Burda

Ma 43 lata i od urodzenia mieszka w Gminie Dobra. Ukończyła liceum ekonomiczne, z wykształcenia jest technikiem eksploatacji pocztowo-telekomunikacyjnej. Była pracownikiem Poczty Polskiej, obecnie pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przylepie. Jest żoną, mamą trójki dzieci i babcią.

5. Dariusz Januszek

Ma 51 lat, w Mierzynie mieszka od ponad 2 dekad razem z żoną i dwójką dzieci. Ma za sobą ponad 25 lat pracy zawodowej w samorządzie szczecińskim. Zależy mu na szybkim i sukcesywnym rozwoju gminy, wie, że profesjonalne podejście do zagadnień samorządowych usprawni i ułatwi życie wszystkim mieszkańcom.

6. Rafał Pietras

Ma 53 lata, w Mierzynie mieszka od ponad 20 lat. Jest szczęśliwym mężem, ojcem trzech córek i dziadkiem. W wolnym czasie jeździ na długie wycieczki rowerowe. Posiada doświadczenie w budownictwie.

7. Izabela Słupska

Ma 39 lat i mieszka w Mierzynie od ponad dekady. Szczęśliwa mama dwóch chłopców i zadziornej córeczki. Absolwentka Wyższej Szkoły na Wydziale Turystyki i Rekreacji. Od 17 lat pracuje w międzynarodowej firmie logistycznej na stanowisku przedstawiciela handlowego. Ma w sobie ogromne pokłady empatii i uwielbia pracę z ludźmi.

8. Katarzyna Szydełko

Ma 32 lata, mieszkanka Mierzyna. Jej życie wypełnia pasja do marketingu, którą realizuje jako właścicielka własnej firmy. Poza pracą, uwielbia spędzać czas z rodziną i odkrywać piękno regionu, eksplorując przyrodę i czerpiąc inspirację z lokalnej kultury. Jest gotowa i zmotywowana, by wnieść swoje doświadczenie i entuzjazm do pracy dla dobra gminy.


Kandydaci na radnych Gminy Dobra z okręgu nr 3, startujący z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa, działają na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia w gminie. To osoby zaangażowane w działania na rzecz bezpieczeństwa, infrastruktury, edukacji i sportu. Zależy im na tym, aby Gmina Dobra była nie tylko sypialnią Szczecina, ale miejscem, gdzie można rozwijać lokalny biznes, jak również spędzać aktywnie wolny czas.

Ich plan dla Gminy Dobra to m.in.:

- zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci w okresie letnim, bez podwyższania rachunków,
- budowa systemu kamer i centrum monitoringu, co poprawi bezpieczeństwo na terenie gminy,
- rozwój komunikacji autobusowej we współpracy ze Szczecinem, częstsze kursy, więcej przystanków,
- wsparcie strategicznych inwestycji drogowych planowanych na terenie Gminy Dobra, w tym budowy obwodnicy Mierzyna,
- przyspieszenie budowy alternatywnego dojazdu do Szczecina z Wołczkowa i Bezrzecza wraz ze ścieżkami rowerowymi,
- budowa nowoczesnej szkoły podstawowej w Dołujach wraz z dojazdem,
- rozbudowa kanalizacji deszczowej na terenie gminy, w szczególności na terenie Mierzyna,
- rozbudowa bazy oświatowej dla najmłodszych mieszkańców gminy, w tym budowa przedszkoli z grupami żłobkowymi,
- rozbudowa ścieżek rowerowych, m.in. Dobra - Lubieszyn, Mierzyn - granica państwa, Bezrzecze - Wołczkowo,
- zwiększenie środków na budowę dróg w gminie, m.in. w rejonie ulic Zeusa, Kolorowej, Topolowej, Tytusa, Długiej i Komercyjnej w Mierzynie, za Stokrotką w Bezrzeczu,
- budowa nowoczesnego Domu Kultury w Mierzynie z profesjonalną sceną,
- nowe samochody i sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej, Wołczkowie, budowa remizy w Mierzynie, współpraca z policją w zakresie poprawy bezpieczeństwa,
- poprawa jakości wody, budowa nowych ujęć, sieci wodociągowych i stacji uzdatniania wody,
- budowa nowych placów zabaw i terenów rekreacyjnych, m.in. w Mierzynie, Bezrzeczu, Lubieszynie i Buku (Skalna wioska Yeti),
- pozyskanie środków zewnętrznych i budowa nowoczesnego obiektu sportowego z basenem w Bezrzeczu,
- utworzenie Karty Mieszkańca Gminy Dobra z rabatami na usługi partnerów programu,
- budowa nowego cmentarza w Wołczkowie, rozbudowa nekropolii w Mierzynie,
- kontynuacja skutecznego pozyskiwania i wykorzystywania nowych środków z Unii Europejskiej przez projekty inwestycyjne, szkoleniowe, podnoszące kwalifikacje, projekty dla dzieci, młodzieży, dorosłych, szkół i przedszkoli,
- oświetlenie skrzyżowań i przejść dla pieszych nie tylko na głównych ulicach,
- poprawa relacji przedsiębiorców z Mierzyna z Urzędem Gminy Dobra,
- utworzenie Gminnego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości,
- inwestycje w ochronę środowiska, uporządkowanie spraw melioracyjnych oraz kwestii związanych ze zmianą stosunków wodnych na nieruchomościach, likwidacja zagrożeń powodziowych u mieszkańców,
- pozyskiwanie środków zewnętrznych z funduszy ochrony środowiska, na realizację projektów ekologicznych w ramach programu małych dotacji oraz wsparcie edukacji ekologicznej dla dzieci w szkołach,
- likwidacja dzikich wysypisk śmieci,
- zwiększenie częstotliwości wywozu większych gabarytów,
- zwiększenie ilości śmietników w miejscach publicznych,
- pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży.

7 kwietnia 2024 r. wybierzemy nową Radę Gminy Dobra, która będzie się składać z 21 osób. W okręgu wyborczym nr 3 jest 7 mandatów. Kandydaci startujący z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa proszą o Wasz głos.

Materiał sfinansowany przez KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama