Zaloguj się | Rejestracja

Kampania banerowa w gminie Dobra

środa, 13 marca 2024 r., godz. 11:36  |  Wersja do druku

Trwa kampania wyborcza w gminie Dobra. Na płotach, ogrodzeniach, słupach są już setki banerów i plakatów kandydatów na wójta i radnych. Straż Gminna w Dobrej na bieżąco sprawdza zgłoszenia od mieszkańców oraz interweniuje w przypadku materiałów wyborczych, które rozwieszane są niezgodnie z przepisami lub mogą stworzyć niebezpieczeństwo.W wyborach samorządowych w Gminie Dobra wystartuje największa liczba kandydatów na wójta w historii gminy. Gminna Komisja Wyborcza w Dobrej potwierdziła zarejestrowanie 5 kandydatów. O stanowisko wójta Gminy Dobra ubiegać się będą: Waldemar Kitlas ze Stowarzyszenia Dobra Platforma, Grzegorz Śliwiński wspierany przez obecną wójt Teresę Derę, prezydenta Szczecina Piotra Krzystka i Koalicję Samorządową, Magdalena Zagrodzka ze Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra, Joanna Napiwodzka wspierana przez Koalicję Obywatelską oraz Bogusław Kozioł z Komitetu Wyborczego Wyborców Aktywni dla Gminy Dobra.

O miejsce w Radzie Gminy Dobra również ubiegać się będzie rekordowa liczba chętnych. Zarejestrowano aż 140 kandydatów z 6 komitetów wyborczych.

Tak duża liczba osób startujących w wyborach samorządowych przekłada się na gigantyczną ilość materiałów wyborczych. Na płotach, ogrodzeniach, słupach są już setki banerów i plakatów kandydatów na wójta i radnych. Straż Gminna w Dobrej na bieżąco sprawdza zgłoszenia od mieszkańców oraz interweniuje w przypadku materiałów wyborczych, które rozwieszane są niezgodnie z przepisami lub mogą stworzyć niebezpieczeństwo.

"Otrzymujemy zgłoszenia od mieszkańców dotyczące rozwieszonych banerów i plakatów. Na bieżąco staramy się sprawdzać czy zostały one rozwieszone zgodnie z przepisami. W przypadku kiedy materiały wyborcze będą stwarzać niebezpieczeństwo, np. zasłaniając kierowcom widok na drogę lub skrzyżowanie, wtedy mamy obowiązek interweniować i usunąć potencjalne zagrożenie. Do tej pory 3 razy kontaktowaliśmy się z komitetami wyborczymi w sprawie materiałów, które mogą stworzyć niebezpieczną sytuację" - wyjaśnia Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Ogromna ilość banerów, plakatów i ulotek to również potencjalne źródło śmieci. Ważne, aby po kampanii szybko zadbać o posprzątanie materiałów z terenu gminy. Na razie tylko jeden z komitetów odniósł się do tej sprawy.

"Drodzy Mieszkańcy, trwa kampania wyborcza. Wiemy, że część z was denerwuje się widząc setki banerów i plakatów wyborczych rozwieszanych na płotach, ogrodzeniach i słupach. Niektóre wywieszane są w miejscach niedozwolonych lub bez odpowiedniej zgody. Nasz komitet stara się umieszczać banery tylko za zgodą właścicieli posesji lub firm. Poza tym zapewniamy was, że posprzątamy wszystkie nasze materiały wyborcze w ciągu tygodnia po zakończeniu kampanii. Dbamy o nasze otoczenie" - zadeklarował na swojej stronie Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa.

Zgodnie z kodeksem wyborczym plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej pełnomocnicy wyborczy obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów. Przepis nie dotyczy jednak obiektów prywatnych tylko nieruchomości, obiektów lub urządzeń będących własnością Skarbu Państwa, państwowych osób prawnych lub jednostek samorządu terytorialnego. Wyegzekwowanie tego obowiązku spoczywa na gminach.

Debata programowa kandydatów na wójta Gminy Dobra

W sobotę, 23 marca o godz. 20:00 w siedzibie GCKiB w Dobrej odbędzie się debata programowa, podczas której kandydaci na wójta będą odpowiadali na szereg pytań i prezentowali swój pomysł na rządzenie gminą. To doskonała okazja, żeby przedstawić się mieszkańcom, odpowiedzieć na pytania dotyczące rozwoju gminy i zaprezentować założenia programowe swoich komitetów. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny Dziennika Polickiego Gracjan Broda.

"Odpowiadam w pełni za warstwę merytoryczną, tematykę przygotowywanych pytań oraz same pytania podczas debaty. Pytania będą identyczne do wszystkich kandydatów. Każdy z kandydatów biorących udział w debacie będzie mógł wziąć ze sobą 20-osobową grupę osób, która zasiądzie na publiczności. Wszystkie zasady dotyczące debaty będą ustalone z przedstawicielami komitetów oraz kandydatami" - wyjaśnia Gracjan Broda.

Od strony technicznej debatę przygotuje TVR Zachodniopomorska Telewizja Regionalna. Debata będzie transmitowana online w lokalnych mediach społecznościowych: TVR Zachodniopomorska Telewizja Regionalna, Dziennik Policki, Gmina Dobra - portal informacyjny, Mierzyn i Bezrzecze.

Debata programowa w Gminie Dobra odbędzie się 2 tygodnie przed wyborami, zaplanowanymi na 7 kwietnia 2024 r. Kandydaci będą mogli przekonać niezdecydowanych wyborców do swoich pomysłów i koncepcji rozwoju gminy. Debaty polityczne często wpływają na ostateczne wyniki wyborcze i są dobrym sposobem na zaprezentowanie kandydatów szerokiej grupie mieszkańców oraz bezpośrednie porównanie poszczególnych programów wyborczych.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1409110869999967/

Debata kandydatów na wójta Gminy Dobra - plakat:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama