Zaloguj się | Rejestracja

Kandydaci na radnych Gminy Dobra z okręgu nr 1

czwartek, 28 marca 2024 r., godz. 14:19  |  Wersja do druku

Prezentujemy kandydatów na radnych Gminy Dobra z okręgu nr 1, startujących z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa. To 10 mieszkańców, sąsiadów, społeczników, sportowców, ekspertów ze wspólną wizją rozwoju Gminy Dobra.W niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać wójta i radnych Gminy Dobra, radnych Powiatu Polickiego i Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Lokale wyborcze będą otwarte między godziną 7:00 a 21:00.

Prezentujemy kandydatów na radnych Gminy Dobra z okręgu nr 1, startujących z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa. Okręg nr 1 obejmuje: Sołectwo Dobra, Sołectwo Dołuje z miejscowością Kościno, Sołectwo Wąwelnica z miejscowością Lubieszyn, Sołectwo Skarbimierzyce z miejscowością Redlica, Sołectwo Stolec, Sołectwo Rzędziny, Sołectwo Łęgi, Sołectwo Buk, Sołectwo Grzepnica z miejscowościami Płochocin, Sławoszewo.

Z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa startuje 10 mieszkańców, sąsiadów, społeczników, sportowców, ekspertów ze wspólną wizją rozwoju Gminy Dobra. Poznajcie ich:

1. Marcin Sobierajski

Ma 46 lat, mieszka w Dobrej od prawie 3 dekad, jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Jego największą cechą jest bezinteresowność, lubi udzielać się społecznie i pomagać innym, zawsze szczery, czasem aż do bólu. Jest przedsiębiorcą, zajmuje się świadczeniem usług w zakresie instalacji elektrycznych i hydraulicznych. Przez te wszystkie lata spędzone w gminie był świadkiem tego jak się zmieniała, jak wszystkie rozbudowy i inwestycje sprawiały, że stawała się z roku na rok piękniejsza i lepsza. Marcin Sobierajski jest radnym obecnej kadencji i zapewnia, że zdobyte do tej pory doświadczenie bycia w Radzie Gminy, przełoży się na jeszcze większe zaangażowanie w sprawy mieszkańców. Gmina Dobra jest jego miejscem na ziemi.

2. Łukasz Bojanowski

Ma 42 lata, żonę Monikę i dwójkę wspaniałych maluszków: 2-letnią Alicję i 4-letniego Michała. Zawodowo od ponad 20 lat pracuje w roli informatyka w administracji samorządowej. Z Gminą Dobra związany jest od 10 lat. Poza dwójką rozrabiaków, w domu towarzyszy mu uparta, ale śliczna kotka Śnieżka.

3. Anna Bujko

Ma 44 lata, wychowała się w Wąwelnicy, uczęszczała do szkoły w Dołujach i do Zespołu Szkół Gastronomicznych w Szczecinie. Pracuje w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci.

4. Agnieszka Godziszewska

Ma 47 lat, z zawodu jest krawcową oraz technikiem ekonomistą. Lubi swoją pracę oraz kontakt z ludźmi. Od 25 lat mieszka w Gminie Dobra. Jest szczęśliwą i spełnioną mamą 3 dzieci oraz amatorką aktywnego stylu życia.

5. Katarzyna Janczarek

Ma 39 lat, mieszka w Dołujach i pracuje w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Jest absolwentką Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie. Angażuje się społecznie i charytatywnie, wspierając lokalne inicjatywy. Aktywnie wspiera Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Kościno. Jest szczęśliwą przyjaciółką adoptowanej suczki o imieniu Mila.

6. Jerzy Łączny

Ma 72 lata, mieszka w miejscowości Dobra od 2000 roku. Z zawodu jest inż. mechanikiem budowy maszyn. Obecnie przebywa na emeryturze i dodatkowo pracuje jako specjalista d/s bhp.

7. Mieczysław Ostanek

Ma 65 lat, jest emerytem, szczęśliwym dziadkiem, ojcem i partnerem. To były przedsiębiorca, dyrektor, Oficer Marynarki Handlowej, działacz społeczny, Prezes Oldbojów Pogoni Szczecin, v-ce Prezes ZG LZS Dobra. Czynnie uprawia sport, jego pasją jest piłka nożna.

8. Joanna Szumer

Ma 36 lat, jest wykładowcą, koordynatorem projektów w ramach programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska, koordynatorem projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, absolwentką kursów Uniwersytetu Yale. Prywatnie jest wielką miłośniczką zwierząt.

9. Ewa Świercz

Ma 48 lat, jest magistrem pedagogiki i od 45 lat mieszka w Gminie Dobra (w Buku). Tu jest jej miejsce i jej marzenia. Chodziła do przedszkola w Stolcu, ukończyła szkołę podstawową w Rzędzinach. Pracuje w przedszkolu przy PSP w Dołujach. Działa społecznie jako kurator przy sądzie Szczecin Centrum. Wspiera Koło Gospodyń Wiejskich Dobrawianki w Dobrej. Jest dumną mamą 2 córek, amatorką aktywnego stylu życia, pasjonatką biegów górskich i uśmiechu.

10. Irena Ziental

Ma 69 lat, z wykształcenia jest technikiem budowlanym z uprawnieniami (wykształcenie uzupełnione studiami magisterskimi administracyjnymi). Jest 30-letnim samorządowcem, była sołtysem Bezrzecza i członkiem rady sołeckiej. Ma za sobą 2 kadencje w Radzie Gminy Dobra. 26 lat pracowała w Urzędzie Gminy Dobra, z czego 12 lat jako kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji. Obecnie jestem członkiem rady sołeckiej i Koła LZS w Łęgach. Jest emerytką, żoną i babcią czterech wspaniałych wnuczek.


Kandydaci na radnych Gminy Dobra z okręgu nr 1, startujący z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa, działają na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia w gminie. To osoby zaangażowane w działania na rzecz bezpieczeństwa, infrastruktury, edukacji i sportu. Zależy im na tym, aby Gmina Dobra była nie tylko sypialnią Szczecina, ale miejscem, gdzie można rozwijać lokalny biznes, jak również spędzać aktywnie wolny czas.

Ich plan dla Gminy Dobra to m.in.:

- bezpieczeństwo mieszkańców (monitoring gminny),
- jasne i przejrzyste zasady wyłaniania dróg gminnych przeznaczonych do budowy i remontów,
- budowa nowych szkół, przedszkoli i żłobków gminnych,
- integracja mieszkańców,
- wspieranie lokalnych inicjatyw, projektów do budżetu obywatelskiego,
- modernizacja/rozbudowa ujęć wody i stacji uzdatniania wody,
- zachęcenie mieszkańców do bycia rezydentami podatkowymi,
- jak najszybsze uchwalenie planów przestrzennych dla Gminy Dobra,
- racjonalizacja systemu gospodarki odpadami, częstszy odbiór śmieci latem,
- zagospodarowanie skwerów, budowa placów zabaw,
- rozbudowa istniejących terenów rekreacyjnych,
- działania zwiększające dostępność do internetu światłowodowego,
- dalszy rozwój infrastruktury ścieżek rowerowych,
- rozwój komunikacji autobusowej,
- Karta Mieszkańca Gminy Dobra,
- budowa chodników, oświetlenia, progów zwalniających i przejść dla pieszych,
- rozbudowa kanalizacji deszczowych i sanitarnych,
- budowa nowego połączenia drogowego Bezrzecze - Wołczkowo ze Szczecinem.

7 kwietnia 2024 r. wybierzemy nową Radę Gminy Dobra, która będzie się składać z 21 osób. W okręgu wyborczym nr 1 jest 8 mandatów. Kandydaci startujący z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa proszą o Wasz głos.

Materiał sfinansowany przez KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama