Zaloguj się | Rejestracja

Dofinansowanie dla przedszkolaków z gminy Dobra

środa, 17 lutego 2021 r., godz. 13:24  |  Wersja do druku

Gmina Dobra realizuje projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, który przyczyni się do wzrostu wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. W ramach programu "Dla dobra dzieci" gmina utworzyła nowe miejsca wychowania przedszkolnego i zakupiła wyposażenie do Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie. Projekt zakłada też szkolenia dla wychowawców przedszkolnych oraz dodatkowe zajęcia dla dzieci.W ramach projektu "Dla dobra dzieci - utworzenie 75 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w gminie Dobra" gmina zakupiła wyposażenie do nowego Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie. Są to m.in. szafki, biurka, pufy i kanapy dla dzieci, tablice, maty edukacyjne oraz podłogi interaktywne do nauki języka angielskiego i programowania. Projekt zakłada też szkolenia dla wychowawców przedszkolnych w celu podnoszenia ich kwalifikacji oraz dodatkowe zajęcia dla dzieci.

Dofinansowanie do projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 1.460.432 zł, wkład własny gminy to 257.723 złotych.

Gmina Dobra zakłada, że poprzez realizację projektu przyczyni się do wzrostu wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.

Przedszkole Publiczne Nr 1 w Mierzynie zlokalizowane jest obok szkoły podstawowej przy ul. Kolorowej. W nowoczesnym budynku znajduje się: 9 sal dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, wyposażonych w aneksy na pomoce dydaktyczne, magazynki na sprzęt do leżakowania oraz toalety dla uczniów, dwie szatnie dla dzieci, poczekalnia dla rodziców, sala do zajęć ruchowych, część socjalna i sanitarna, zaplecze kuchenne, pomieszczenia funkcyjne, sekretariat, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, portiernia, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze.

Budowa przedszkola rozpoczęła się pod koniec 2018 roku. Koszt inwestycji to ponad 21 mln złotych. Wykonawcą była firma EBUD z Bydgoszczy, która wybudowała m.in. nową szkołę podstawową w Dobrej. Otwarcie placówki dla 225 dzieci planowane jest na początku września.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu, a w 2018 roku szkołę w Dobrej. Gmina wyremontowała też szkołę w Dołujach, wykonała termomodernizację budynku i rozbudowała szatnię w szkole w Rzędzinach.

Na szczególną uwagę zasługuje porównanie wydatków i dochodów z tytułu realizacji przez gminę zadań w zakresie oświaty. W 2021 r. Gmina Dobra otrzyma na ten cel 23.738.858,07 zł, w tym subwencja oświatowa 21.389.432 zł, a inne dotacje i wpływy 2.349.426,07 zł. Wydatki na zadania oświatowe tj. utrzymanie szkół, przedszkoli, punktów przedszkolnych, obsługa ekonomiczna i administracyjna, dotacje dla przedszkoli niepublicznych, świetlice szkolne, pomoc materialna dla uczniów, dokształcanie i doskonalenie nauczycieli, wpłata do budżetu państwa części subwencji tzw. janosikowe, zaplanowano w kwocie 43.685.866,37 zł, w tym 930.000 zł to wydatki na inwestycje w oświacie.

Gmina Dobra rozpoczęła już przygotowania do budowy nowego budynku szkoły podstawowej w Dołujach oraz nowego przedszkola ze żłobkiem w Bezrzeczu.

Dofinansowanie dla przedszkolaków z gminy Dobra:


Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama