Zaloguj się | Rejestracja

Koniec budowy nowego przedszkola w Mierzynie

piątek, 31 lipca 2020 r., godz. 14:16  |  Wersja do druku

Zakończono prace przy budowie Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie. Gmina Dobra rozpoczęła już odbiór inwestycji. Otwarcie placówki dla 225 dzieci planowane jest na początku września.Kompleks przedszkolny zlokalizowany jest obok szkoły podstawowej przy ul. Kolorowej. W nowoczesnym budynku znajduje się: 9 sal dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, wyposażonych w aneksy na pomoce dydaktyczne, magazynki na sprzęt do leżakowania oraz toalety dla uczniów, dwie szatnie dla dzieci, poczekalnia dla rodziców, sala do zajęć ruchowych, część socjalna i sanitarna, zaplecze kuchenne, pomieszczenia funkcyjne, sekretariat, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, portiernia, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze.

Budowa przedszkola rozpoczęła się pod koniec 2018 roku. Koszt inwestycji to ponad 21 mln złotych. Wykonawcą jest firma EBUD z Bydgoszczy, która wybudowała m.in. nową szkołę podstawową w Dobrej.

W drugiej połowie lipca wykonawca złożył zawiadomienie o zakończeniu robót budowlanych i zgłosił gotowość do dokonania odbioru końcowego inwestycji. Budynek musi przejść jeszcze odbiory Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Policach. Następnie zostanie złożony wniosek o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Policach. Przed wydaniem pozwolenia na użytkowanie organ nadzoru budowlanego przeprowadzi obowiązkową kontrolę budowy. Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie po jej uprawomocnieniu pozwoli na korzystanie z nowego przedszkola. Otwarcie placówki dla 225 dzieci planowane jest na początku września.

"Z radością czekamy na dzień 1. września czyli moment, kiedy nasze pociechy zagoszczą w nowym, pięknym i kolorowym budynku przedszkola" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.


Reklama:Gmina Dobra przystąpiła też do realizacji projektu "Dla dobra dzieci - utworzenie 75 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w gminie Dobra". W ramach projektu gmina zakupi wyposażenie do nowego Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie. Będą to m.in. szafki, biurka, pufy i kanapy dla dzieci, tablice, maty edukacyjne oraz podłogi interaktywne do nauki języka angielskiego i programowania. Projekt przewiduje też szkolenia dla wychowawców przedszkolnych w celu podnoszenia ich kwalifikacji oraz dodatkowe zajęcia dla dzieci.

Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi ponad 1,46 mln złotych. Wkład własny Gminy Dobra wyniesie 257 tys. złotych i będzie przeznaczony na wynagrodzenia wychowawców.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu, a w 2018 roku szkołę w Dobrej. Gmina wyremontowała też szkołę w Dołujach, a obecnie trwa termomodernizacja budynku i rozbudowa szatni w szkole w Rzędzinach.

Na uwagę zasługuje porównanie wydatków i dochodów z tytułu realizacji przez gminę zadań w zakresie oświaty. W 2020 roku Gmina Dobra otrzyma na ten cel 20.913.350 zł z budżetu państwa. Natomiast wydatki na zadania oświatowe, tj. utrzymanie szkół, przedszkoli, punktów przedszkolnych, obsługa ekonomiczna i administracyjna, dotacje dla przedszkoli niepublicznych, świetlice szkolne, pomoc materialna dla uczniów, dokształcanie i doskonalenie nauczycieli, wpłata do budżetu państwa części subwencji tzw. janosikowe, zaplanowano w kwocie 44.226.760,03 zł. Gmina Dobra dokłada więc 23 mln złotych, z czego 14.670.000 zł to wydatki na inwestycje w oświacie.

Gmina Dobra wkrótce rozpocząć prace projektowe dotyczące budowy nowej szkoły w Dołujach oraz nowego przedszkola ze żłobkiem w Bezrzeczu.

Koniec budowy nowego przedszkola w Mierzynie - wideo:


Nowe przedszkole dla 225 dzieci w Mierzynie:Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama