Zaloguj się | Rejestracja

Budowa nowego przedszkola w Mierzynie

środa, 14 marca 2018 r., godz. 05:23  |  Wersja do druku

Na przełomie marca i kwietnia Urząd Gminy Dobra powinien ogłosić przetarg na budowę nowego przedszkola w Mierzynie. Obiekt zlokalizowany będzie obok szkoły podstawowej przy ul. Kolorowej. Przedszkole będzie parterowym budynkiem, podzielonym na części administracyjną i edukacyjną.Pierwotnie przedszkole miało powstać razem ze szkołą podstawową przy ulicy Kolorowej w Mierzynie, jednak koszty budowy szkoły były tak wysokie, że inwestycję podzielono na 2 etapy. Postawienie samej szkoły kosztowało ok. 24 mln złotych wraz z wyposażeniem i gmina musiała zaciągnąć na ten cel długoletni kredyt.

Zgodnie z projektem przygotowanym w 2009 roku przez pracownię MASTER PROJEKT ze Szczecina, przedszkole ma być parterowym budynkiem przekrytym płaskimi dachami. W centralnej części przykrycie stanowić ma świetlik. Całość podzielona będzie na części administracyjną i edukacyjną, które połączono centralnym forum, mogącym być także czymś na kształt świetlicy z bawialnią, a także atrium, w którym przewiduje się stworzenie doświadczalnego ogrodu dla dzieci.

Reklamy Google:


Część edukacyjna to wyodrębnione z bryły budynku boksy oddziałowe, po wschodniej stronie "otwarte" na nowo zagospodarowany zbiornik wodny i zieleń, w części południowej na zieleń i tereny do zabaw. Po stronie zachodniej obiekt oddzielony ma być od terenów rekreacyjnych arkadami, będącymi jednocześnie dojściem do wyjścia. W północnej części budynku znajdzie się poczekalnia, szatnie oraz zaplecze kuchenne (catering) obsługujące przedszkole. Przewiduje się oddzielenie terenów przedszkolnych siatką, a także zielenią mającą spełniać izolację akustyczną. Przedszkole ma zająć powierzchnię ok. 2700 m2. Autorami projektu są architekci: Jacek Iżykowski oraz Bogusław Andrzejczyk.

Powyższe założenia przygotowano w 2009 roku i mogą one ulec nieznacznym zmianom. W marcu powinna zakończyć się aktualizacja projektu przedszkola, dokonana m.in. pod kątem nowych materiałów budowlanych. Na przełomie marca i kwietnia Urząd Gminy Dobra powinien ogłosić przetarg na budowę nowego przedszkola w Mierzynie. W tym roku przeznaczono na to 1,5 mln złotych. Inwestycja jest zgodna z wieloletnim planem inwestycyjnym gminy.

Wizualizacje nowego przedszkola w Mierzynie:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama