Zaloguj się | Rejestracja

Nowe przedszkole w Mierzynie - kamień węgielny

czwartek, 25 kwietnia 2019 r., godz. 18:44  |  Wersja do druku

W czwartek, 25 kwietnia odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę budynku przedszkola publicznego w Mierzynie. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Urzędu Gminy Dobra, wykonawca inwestycji, uczniowie oraz zaproszeni goście."Serdecznie witam wszystkich i dziękuję za przybycie na naszą skromną uroczystość. Dla nas jest to wielka uroczystość ponieważ dzisiejsza inwestycja zostanie dla potomnych. Jeżeli kiedykolwiek, po latach, będzie remont tego obiektu, myślę że ktoś zainteresuje się, jak to kiedyś wyglądało. Właśnie ta historia zostanie włożona zaraz do tuby, którą zamurujemy w miejscu przygotowanym przez firmę EBUD, budującą nasze piękne przedszkole. Niedawno jeszcze tutaj była łąka, a dzisiaj już mamy mury i widać zarys tego ogromnego przedszkola, które będzie w naszej gminie. Wierzę, że w przyszłym roku, kiedy będą nabory do przedszkola, negatywnych emocji z tym związanych nie powinno już być. Przedszkole, które planujemy oddać w przyszłym roku naszym milusińskim, myślę że zapewni w 100% miejsca dla naszych dzieci. Oby tylko tak było i żeby rzeczywiście te emocje się już skończyły i nie było problemów, że któreś dziecko nie dostało się do przedszkola" - rozpoczęła uroczystość Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Głos zabrał również przedstawiciel wykonawcy Włodzimierz Karolczak: "Jestem wdzięczny, że możemy tutaj pracować, że podpisaliśmy ten kontrakt. Założenie jest takie, że zrobimy to w terminie, a przede wszystkim dobrze, bo widząc taką młodzież byłoby nam wstyd zrobić cokolwiek źle. Liczę na to, że spotkamy się w maju przyszłego roku na odbiorze budynku, na zakończeniu i przekazaniu inwestycji".

Akt erekcyjny podpisali:
Wójt Gminy Dobra Teresa Dera
Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch
Skarbnik Gminy Dobra Jolanta Jankowska
Proboszcz Parafii Mierzyn ks. Dziekan prałat dr Zbigniew Wyka
Dyrektor PSP im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie Ewa Markiewicz
PW EBUD - Przemysłówka Włodzimierz Karolczak
Sołtys wsi Mierzyn Jan Głowacki

Do grawerowanej, złotej tuby, oprócz samego aktu, trafiło m.in.: kilka banknotów z monetami, aktualne wydania lokalnej prasy - Kuriera Szczecińskiego, Kuriera Lokalnego Gminy Dobra oraz prace wykonane przez uczniów szkoły.

Pod koniec 2018 roku ruszyła budowa publicznego przedszkola przy ul. Kolorowej w Mierzynie. W ramach inwestycji wybudowana zostanie placówka dla 225 dzieci o powierzchni 2194 m2. Kompleks przedszkolny zlokalizowany będzie obok szkoły podstawowej przy ul. Kolorowej. W nowoczesnym budynku znajdować się będzie: 9 sal dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, wyposażonych w aneksy na pomoce dydaktyczne, magazynki na sprzęt do leżakowania oraz toalety dla uczniów, dwie szatnie dla dzieci, poczekalnia dla rodziców, sala do zajęć ruchowych, część socjalna i sanitarna, zaplecze kuchenne, pomieszczenia funkcyjne, sekretariat, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, portiernia, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze.

Gmina Dobra planuje też wybudować przedszkole dla mieszkańców Bezrzecza i Wołczkowa. W tym celu pozyskano teren od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Szczecinie, który znajduje się pomiędzy wspomnianymi miejscowościami. W tym roku ma się rozpocząć projektowanie inwestycji, później przetarg i budowa. Zgodnie z zapisami aktu notarialnego, Gmina Dobra na pozyskanym terenie musi zrealizować cel w zakresie oświaty (budowa przedszkola), gdyż w przeciwnym wypadku będzie zobowiązana do jego zwrotu.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu, a w 2018 roku szkołę w Dobrej. Gmina wyremontowała też szkołę w Dołujach.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę przedszkola w Mierzynie:Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama