Zaloguj się | Rejestracja

Szarżował motorem po lesie - dostał mandat

poniedziałek, 25 maja 2020 r., godz. 18:07  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej ukarała mandatem karnym młodego mężczyznę, który z dużą prędkością jeździł motocyklem crossowym po lesie stwarzając zagrożenie dla spacerowiczów. Do zdarzenia doszło w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Wołczkowo i Dobra.Do Straży Gminnej w Dobrej i policji wpływają liczne skargi osób spacerujących po lesie dotyczące brawurowej jazdy motocyklistów oraz kierowców quadów. Najwięcej takich skarg dotyczy kompleksu leśnego w rejonie miejscowości Wołczkowo i Dobra.

20 maja strażnicy gminni przyjęli kolejne takie zgłoszenia z informacją, że po lesie z dużą prędkością porusza się motocyklista, nie zwraca uwagi na spacerowiczów i stwarza realne zagrożenie dla innych osób. Patrol straży gminnej udał się na miejsce zdarzednia i zauważył motocyklistę wyjeżdżającego z dużą prędkością z lasu.

Strażnicy pojechali za motocyklistą i sprawdzili do której wjechał posesji. Właścicielka nieruchomości oświadczyła jednak, że nikt z domowników nie wjeżdżał na posesję motocyklem. W wyniku dalszych czynności ustalono mieszkańca tej nieruchomości, który przyznał się do jazdy po lesie. Jak się okazało skargi na tego mężczyznę wpływały już do policji. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz ostrzeżony, że kolejny taki przypadek skutkować będzie skierowaniem wniosku do sądu.

Okazało się, że kilka lat temu będąc jeszcze osobą nieletnią miał już sprawę w sądzie za identyczne zachowanie. Wtedy sąd ze względu na młody wiek zastosował naganę.

"W całej sytuacji na uwagę zasługuje postawa matki, która nie widziała w postępowaniu syna nic nieprawidłowego, toleruje takie zachowanie, zdając sobie sprawę, że ogromna liczba mieszkańców tej miejscowości jest oburzona nagminnymi przypadkami jazdy motocyklami po lesie" - mówi Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama