Zaloguj się | Rejestracja

Sytuacja po burzy i nocnych opadach deszczu

sobota, 10 lipca 2021 r., godz. 08:13  |  Wersja do druku

W piątek wieczorem i w nocy gwałtowne burze i ulewy spowodowały liczne podtopienia w Szczecinie i regionie. W gminie Dobra sytuacja była znacznie spokojniejsza. Strażacy odebrali tylko 6 zgłoszeń w sprawie zalanych posesji i ulic. O wiele gorzej było w Szczecinie, gdzie strażacy musieli interweniować ponad 100 razy.Ponad 200 razy interweniowali strażacy w całym regionie w związku z burzami i ulewami, które przeszły przez województwo zachodniopomorskie. Tylko w Szczecinie tych interwencji było ponad 100. Zalało posesje, piwnice, ulice i samochody. Przez kilka godzin ulica Derdowskiego była nieprzejezdna. Zalało m.in. przejazd pod wiaduktem w Podjuchach, ulice Niemcewicza, Cyryla i Metodego, Krasińskiego, Mieszka I oraz Somosierry. Woda wyrywała studzienki kanalizacyjne.

W gminie Dobra sytuacja była znacznie spokojniejsza. Strażacy odebrali tylko 6 zgłoszeń w sprawie zalanych posesji i ulic - w Dobrej, Bezrzeczu, Wołczkowie i Mierzynie.

Ulewne deszcze wyrządziły szkody w całym regionie. W gminie Nowe Warpno strażacy ewakuowali uczestników obozu harcerskiego. Trafili oni do Domu Seniora w Podgrodziu.

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama