WiadomośćSytuacja po burzy i nocnych opadach deszczu
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota, 10 lipca 2021 r., godz. 08:13

Sytuacja po burzy i nocnych opadach deszczu
W piątek wieczorem i w nocy gwałtowne burze i ulewy spowodowały liczne podtopienia w Szczecinie i regionie. W gminie Dobra sytuacja była znacznie spokojniejsza. Strażacy odebrali tylko 6 zgłoszeń w sprawie zalanych posesji i ulic. O wiele gorzej było w Szczecinie, gdzie strażacy musieli interweniować ponad 100 razy.Ponad 200 razy interweniowali strażacy w całym regionie w związku z burzami i ulewami, które przeszły przez województwo zachodniopomorskie. Tylko w Szczecinie tych interwencji było ponad 100. Zalało posesje, piwnice, ulice i samochody. Przez kilka godzin ulica Derdowskiego była nieprzejezdna. Zalało m.in. przejazd pod wiaduktem w Podjuchach, ulice Niemcewicza, Cyryla i Metodego, Krasińskiego, Mieszka I oraz Somosierry. Woda wyrywała studzienki kanalizacyjne.

W gminie Dobra sytuacja była znacznie spokojniejsza. Strażacy odebrali tylko 6 zgłoszeń w sprawie zalanych posesji i ulic - w Dobrej, Bezrzeczu, Wołczkowie i Mierzynie.

Ulewne deszcze wyrządziły szkody w całym regionie. W gminie Nowe Warpno strażacy ewakuowali uczestników obozu harcerskiego. Trafili oni do Domu Seniora w Podgrodziu.

Zobacz artykuły powiązane:

Podsumowanie akcji usuwania szkód po nawałnicy

Trwa usuwanie szkód po nawałnicy w gminie Dobra

Gmina Dobra i Szczecin zalane po potężnej ulewieŹródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://gminadobra24.pl/news.php?extend.7580 )