Zaloguj się | Rejestracja

Podsumowanie akcji usuwania szkód po nawałnicy

poniedziałek, 05 lipca 2021 r., godz. 08:31  |  Wersja do druku

3 dni i 4 noce straż pożarna, służby gminne i żołnierze z WOT usuwali szkody związane z potężną ulewą, która w środę wieczorem przeszła przez nasz region. Zalało posesje, parkingi i ulice m.in. w miejscowościach Mierzyn, Bezrzecze, Dołuje i Wołczkowo. W akcji usuwania wody brali udział strażacy z Polic, Szczecina, Choszczna, Dobrej, Wołczkowa, Tanowa, Tatyni, Trzebieży, Kołbaskowa i Smolęcina.Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało łącznie ok. 240 telefonicznych zgłoszeń związanych z potrzebą udzielenia pomocy. Do stanowiska kierowania PSP w Policach wpłynęło ok. 150 zgłoszeń związanych z podtopieniami. Większość z nich nie była związana z zagrożeniem mienia i woda samoczynnie uszła do systemu odprowadzania wód deszczowych.

Woda wypompowywana była m.in. na ulicach Teresy, Topolowej, Marcepanowej, Brzozowej, Akacjowej, Wierzbowej i Wenus w Mierzynie oraz na ulicach Platynowej i Parkowej w Bezrzeczu. Służby gminne równolegle prowadziły akcje rozdysponowywania worków z piaskiem w miejscowościach Mierzyn i Bezrzecze. Wykorzystano ok. 2500 worków.

Nie odnotowano znacznych uszkodzeniach obiektów użyteczności publicznej. Obecnie szacowana jest ilość domostw, które uległy zalaniu.

Łącznie w całym regionie straż pożarna interweniowała kilkaset razy. Mieszkańcy nie widzieli takich opadów deszczu od wielu lat. Miejscami spadło nawet 100 litrów wody na metr kwadratowy. Był to największy jednorazowy opad w regionie od 1978 roku. Woda wdarła się do piwnic, zatopiła samochody w podziemnych garażach, wiele posesji zostało zalanych, ulice były nieprzejezdne, zamknięto nawet autostradę.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama