Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Dobra i Szczecin zalane po potężnej ulewie

czwartek, 01 lipca 2021 r., godz. 07:28  |  Wersja do druku

Ponad 450 interwencji straży pożarnej w całym regionie, zalane i zamknięte ulice, lokalne podtopienia, przewrócone drzewa - to efekt potężnej nawałnicy, która przeszła przez nasz region. W samej gminie Dobra strażacy interweniowali już blisko 100 razy. Strażacy wraz z pracownikami urzędu gminy wypompowują wodę z zalanych nieruchomości, a także dowożą mieszkańcom worki z piaskiem. Najgorsza sytuacja jest w Mierzynie i Bezrzeczu.Sytuacja w naszym regionie jest bardzo trudna. Strażacy cały czas walczą z żywiołem. W Szczecinie część ulic jest zamknięta, wczoraj zamknięto też fragment autostrady w kierunku Niemiec. Woda zalała podziemne garaże, podtopiła posesje. Studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzaniem wody. Mieszkańcy informują, że jeszcze nigdy nie widzieli tak ogromnych skutków nawałnicy.

W gminie Dobra sytuacja nie jest lepsza. Wczoraj do godz. 22 straż pożarna otrzymała 32 zgłoszenia o podtopieniach - głównie w Bezrzeczu i Mierzynie. Na ul. Migdałowej w Dobrej woda zalała trafostację. Dzisiaj rano strażacy wypompowywali wodę już z 20 miejsc. Bardzo poważna sytuacja jest w rejonie ulic Długiej za Nordem, Marcepanowej i Kolorowej w Mierzynie. Wody opadowe z Mierzyna odprowadzane są do rzeki Bukowej i cieku Wierzbak, które są już wypełnione po brzegi. Strażacy wraz z pracownikami urzędu gminy wypompowują wodę z zalanych nieruchomości oraz dowożą mieszkańcom worki z piaskiem.

Mieszkańcom z naszej gminy pomagają jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrej, Wołczkowa, Tanowa, Tatyni, Kołbaskowa i Smolęcina. Zgłoszenia w sprawie podtopień najlepiej zgłaszać bezpośrednio do straży pod nr 998.

W naszym regionie obowiązuje teraz pomarańczowy alert pogodowy (ostrzeżenie 2. stopnia) związany z kolejnymi opadami deszczu i burzami. Wysokość opadu może wynosić od 50 mm do 90 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwy grad.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama