Zaloguj się | Rejestracja

Trwa usuwanie szkód po nawałnicy w gminie Dobra

piątek, 02 lipca 2021 r., godz. 05:20  |  Wersja do druku

Trwa usuwanie szkód po potężnej ulewie w gminie Dobra. Nawałnica wyrządziła wiele szkód, zalane zostały piwnice, jezdnie, ogrody, powalone zostały drzewa. W terenie działają wszystkie służby: straż pożarna, służby gminne oraz Wojska Ochrony Terytorialnej, które zostały włączone do usuwania skutków nawałnicy w rejonie ul. Marcepanowej w Mierzynie. Strażacy interweniowali już ponad 150 razy.Sytuacja w naszej gminie nadal jest bardzo poważna. Strażacy cały czas walczą z żywiołem. Zgłoszono już ponad 150 interwencji - najwięcej w Mierzynie. Najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie ulic: Marcepanowa, Nasienna, Kameralna, Długa, Wierzbowa, Brzozowa, Akacjowa, Wenus. Wody opadowe z Mierzyna odprowadzane są do rzeki Bukowej i cieku Wierzbak, które są wypełnione po brzegi, co utrudnia spływ wód deszczowych. Służby miejskie działają w Szczecinie, aby przyspieszyć spływ wód rzeką Bukową, co pozwoli na odprowadzenie wód z terenów naszej gminy.

Mieszkańcom z naszej gminy pomagają jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z całego regionu. Zgłoszenia w sprawie podtopień najlepiej zgłaszać bezpośrednio do straży pod nr 998.

"Prosimy kierowców, aby przejeżdżając przez rozlewiska i kałuże, z których strażacy wypompowują wodę, zachowali szczególną ostrożność" - apelują urzędnicy.

W wyniku potężnej ulewy, która przeszła nad regionem w środę wieczorem, zalało wiele posesji i ulic. Studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzaniem wody. Mieszkańcy informowali, że jeszcze nigdy nie widzieli tak ogromnych skutków nawałnicy. Wg niektórych szacunków na 1 m sześcienny spadło nawet 100 litrów wody.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama