Zaloguj się | Rejestracja

Podrzucił odpady z warsztatu do kontenera na gabaryty

czwartek, 26 marca 2020 r., godz. 08:12  |  Wersja do druku

Podczas cyklicznej akcji zbiórki dużych odpadów w gminie Dobra, pracownik urzędu zauważył osobę, która wrzucała do kontenera śmieci pochodzące z warsztatu samochodowego. Były to części karoserii, plastiki, duże pojemniki na płyny chemiczne. Odpady takie każdy właściciel warsztatu samochodowego zobowiązany jest oddawać odpłatnie uprawnionej firmie.Pomimo wezwań pracownika do zakazu wrzucania takich odpadów, mężczyzna nie zastosował się do polecenia. Część odpadów pracownik urzędu zdążył wyjąć z kontenera i wrzucić do pojazdu, którym dowieziono odpady. Jednak w kontenerze pozostały duże pojemniki na chemikalia. Odpady takie każdy właściciel warsztatu samochodowego zobowiązany jest oddawać odpłatnie uprawnionej firmie. Ponadto zgodnie z ustawą o odpadach warsztat musi prowadzić stosowną dokumentację związaną z takimi odpadami (karty przekazania odpadów, karta/y ewidencji odpadów). Dodatkowo musi dokonać rejestracji w bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.

Wstępne sprawdzenie warsztatu samochodowego wskazuje, że widnieje on w ewidencji działalności gospodarczej, natomiast brak go we wskazanym rejestrze BDO. Ponadto nie widnieje w urzędzie jako podmiot, który złożył deklarację o gospodarowaniu odpadami komunalnymi. W warsztacie tym zostanie przeprowadzona kontrola. Właścicielowi grozi szereg kar m.in. za brak złożonej deklaracji na odbiór odpadów komunalnych i za pozbywanie się odpadów niezgodnie z przepisami.

"Tutaj właściwa jest Straż Gminna. W przypadku braku wpisu do BDO i braku dokumentacji związanej z ewidencją odpadów zostanie powiadomiony Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, który nałoży stosowną karę" - wyjaśnia Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama