Zaloguj się | Rejestracja

Odbiór ul. Szkolnej dwa miesiące przed terminem

środa, 04 grudnia 2019 r., godz. 08:59  |  Wersja do druku

Prawie 2 miesiące przed planowanym terminem rozpoczął się odbiór budowy ul. Szkolnej w Bezrzeczu. Zakres wykonanych prac umożliwił puszczenie ruchu samochodowego przebudowywaną drogą, co dało kierowcom możliwość objazdu zakorkowanego Wołczkowa przez Redlicę i Bezrzecze.Od 3 grudnia, za zgodą wykonawcy inwestycji Przedsiębiorstwa Budowlanego BIS Sp. z o.o., możliwy jest przejazd na całym odcinku modernizowanej ul. Szkolnej w Bezrzeczu. Przypominamy jednocześnie, że ulica cały czas jest placem budowy, w związku z powyższym kierowcy i inni użytkownicy drogi powinni zachować szczególną ostrożność na nowym odcinku drogi.

"Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie pionowe i poziome. Zarządca drogi składa również podziękowania wykonawcy prac za szybką realizację inwestycji" - mówi Tomasz Kakowski, kierownik WKI Urzędu Gminy Dobra.

W związku z zakończeniem remontu ul. Szkolnej, od poniedziałku 9 grudnia nastąpią zmiany w kursowaniu linii autobusowych nr 122 i 822. Przywrócona zostanie normalna trasa i rozkład jazdy linii 122. Jak informuje ZDiTM Szczecin wszystkie kursy wykonywane będą na trasie: Kościno - Bezrzecze. Przystanek "Wąwelnica" dla obu kierunków zlokalizowany będzie na pętli (nr 97931). Nie będą realizowane kursy na trasie Kościno - Stolec. Linia zastępcza nr 822 ulegnie likwidacji.

W związku z umożliwieniem przejazdu ulicą Szkolną w Bezrzeczu, ruch w rejonie skrzyżowania ul. Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie będzie na bieżąco monitorowany przez wykonawcę inwestycji oraz pracowników urzędu gminy. W przypadku występowania znacznych zatorów na drogach doprowadzających do Wołczkowa, wykonawca zobowiązany został do ręcznego sterowania ruchem w godzinach szczytu komunikacyjnego.

Dodatkowo od środy, 4 grudnia, w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi budowy ścieżki rowerowej od Wołczkowa do Dobrej, czasowej likwidacji ulegnie przystanek "Dobra Lawendowa nż" (dla kierunku Dobra Osiedla). Przystanek "Dobra MZAZ nż" (dla kierunku Dobra Osiedle) zostanie przeniesiony w nową, docelową lokalizację tj. do wybudowanej zatoki autobusowej w rejonie posesji Szczecińska 1Wa. Czasy przejazdu pomiędzy przystankami nie ulegną zmianie.

"W miarę możliwości prosimy mieszkańców o planowanie swoich podróży z uwzględnieniem występujących utrudnień, ponieważ mimo dołożenia wszelkiej staranności nie da się całkowicie zniwelować zatorów drogowych w trakcie przebudowy skrzyżowania w Wołczkowie i budowy ścieżki rowerowej. Za utrudnienia bardzo przepraszamy" - wyjaśnia Tomasz Kakowski.

Modernizacja ulicy Szkolnej zakładała kompleksową budowę nowej jezdni o szerokości 6 metrów, na odcinku od szkoły w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną. Jednocześnie na odcinku od szkoły do ulicy Nad Ruczajem wybudowano chodnik, oświetlenie uliczne oraz zatokę postojową w okolicy szkoły na kolejne miejsca parkingowe. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wilanowską powstały perony przystankowe. Część od szkoły do skrzyżowania z ulicą Górną została wyremontowana poprzez sfrezowanie odcinka i ułożenie nowych warstw nawierzchni bitumicznej. Dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych, w nawierzchni jezdni wykonano elementy spowalniające poprzez zmianę rodzaju nawierzchni. W ramach inwestycji przebudowano także zjazdy, skrzyżowania, umocniono skarpy, a na odcinku leśnym, gdzie nie zaprojektowano chodnika, wykonano pobocze gruntowe o szerokości 1,5 m.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane BIS Sp. z o.o. ze Szczecina. Całkowity koszt inwestycji to 8.846.097 zł. Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Szkolnej z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 3.130.594 zł.

Inwestycja miała być planowo zrealizowana do 31 stycznia 2020 r.

Objazd Wołczkowa przez Redlicę i Bezrzecze (kliknij i powiększ):

Przebudowa ul. Szkolnej w Bezrzeczu - zobacz film:


Modernizacja ul. Szkolnej w Bezrzeczu:

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama