Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa ulicy Szkolnej w Bezrzeczu

wtorek, 18 września 2018 r., godz. 18:21  |  Wersja do druku

Zakończył się przetarg na wykonawcę przebudowy ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlane BIS Sp. z o.o. ze Szczecina. W ramach inwestycji przebudowany zostanie 1,5-kilometrowy odcinek drogi, od skrzyżowania z ul. Górną w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną. Powstanie nowa nawierzchnia, chodnik i oświetlenie drogi.Odcinek ulicy Szkolnej, prowadzącej z Bezrzecza w kierunku Wąwelnicy i Skarbimierzyc, jest w złym stanie. Planowana przebudowa drogi obejmie kompleksową budowę odcinka o łącznej długości 1453 metrów. Dodatkowo powstanie chodnik wraz z oświetleniem, zjazdy oraz skrzyżowania z drogami wewnętrznymi. W ramach inwestycji powstanie również zatoka postojowa na 11 miejsc i odwodnienie. Przebudowana też zostanie kolidującą z inwestycją infrastruktura podziemna.

Na początku września zakończyło się postępowanie przetargowe. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlane BIS Sp. z o.o. ze Szczecina. Wykonanie inwestycji wyceniło na kwotę 8.799.604,78 zł. Swoje oferty złożyły też firmy EUROVIA POLSKA (8,9 mln zł) i STRABAG (9,2 mln zł).

Kwota, którą zaproponowało Przedsiębiorstwo Budowlane BIS, jest o prawie 2 miliony większa niż zakładał w budżecie Urząd Gminy Dobra.

"Wiem jak ważna dla mieszkańców jest przebudowa ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. Z drogi tej korzysta wielu kierowców, a stan nawierzchni bezwzględnie wymaga remontu. Z tego powodu postanowiłam na wrześniowej sesji przedłożyć radnym propozycję zwiększenia budżetu na tę inwestycję, tak aby mógł rozpocząć się planowany remont" - poinformowała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Jeśli radni poprą wójt i zagłosują za zwiększeniem budżetu, to będzie można podpisać umowę z wykonawcą. Prace budowlane powinny zakończyć się do 31 stycznia 2020 r.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama