Zaloguj się | Rejestracja

Możliwość przejazdu ul. Szkolną w Bezrzeczu

wtorek, 26 listopada 2019 r., godz. 14:34  |  Wersja do druku

Dzisiaj rano przedstawiciele Urzędu Gminy Dobra spotkali się z wykonawcą przebudowy ul. Szkolnej w Bezrzeczu. Spotkanie dotyczyło możliwości udostępnienia ulicy kierowcom, przed oficjalnym zakończeniem inwestycji.W związku z zaawansowanym etapem przebudowy ul. Szkolnej w Bezrzeczu, utrudnieniami dla mieszkańców związanymi z budową ronda w Wołczkowie, a także pośrednio z zamknięciem części ul. Szafera w Szczecinie, przedstawiciele Urzędu Gminy Dobra spotkali się z wykonawcą inwestycji. Tematem spotkania, które odbyło się we wtorek, 26 listopada, była możliwość udostępnienia ulicy Szkolnej kierowcom, przed oficjalnym zakończeniem inwestycji.

W wyniku spotkania wykonawca złożył wniosek do Starostwa Powiatowego w Policach i do Policji o wprowadzenie na ul. Szkolnej stałej organizacji ruchu, która uwzględnia przejazd na całej długości drogi. Jeśli nie będzie żadnych uwag związanych z oznakowaniem, to 3 grudnia (7 dni od złożenia wniosku) wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, dzięki której kierowcy będą mogli oficjalnie korzystać z ulicy Szkolnej.

Zmiana powinna poprawić sytuację na drogach w gminie Dobra i zmniejszyć korki w rejonie budowy ronda w Wołczkowie, gdzie miejscami występują przewężenia drogi. Wykonawca prac Eurovia Polska oraz Gmina Dobra proszą mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną jazdę.

Modernizacja ulicy Szkolnej zakładała kompleksową budowę nowej jezdni o szerokości 6 metrów, na odcinku od szkoły w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną. Jednocześnie na odcinku od szkoły do ulicy Nad Ruczajem wybudowano chodnik, oświetlenie uliczne oraz zatokę postojową w okolicy szkoły na kolejne miejsca parkingowe. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wilanowską powstaną perony przystankowe. Część od szkoły do skrzyżowania z ulicą Górną została wyremontowana poprzez sfrezowanie odcinka i ułożenie nowych warstw nawierzchni bitumicznej. Dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych, w nawierzchni jezdni wykonano elementy spowalniające poprzez zmianę rodzaju nawierzchni. W ramach inwestycji przebudowano także zjazdy, skrzyżowania, umocniono skarpy, a na odcinku leśnym, gdzie nie zaprojektowano chodnika, wykonano pobocze gruntowe o szerokości 1,5 m.

W związku z pracami drogowymi obowiązują zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej, kursującej dotychczas przez ulicę Szkolną. Z rozkładem jazdy linii 122 oraz linii zastępczej 822 można zapoznać się na stronie www.zditm.szczecin.pl.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane BIS Sp. z o.o. ze Szczecina. Całkowity koszt inwestycji to 8.846.097 zł. Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Szkolnej z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 3.130.594 zł.

Inwestycja miała być planowo zrealizowana do 31 stycznia 2020 r. , jednak już wiadomo, że wykonawca będzie chciał skończyć prace przed tym terminem.

Przebudowa ul. Szkolnej w Bezrzeczu - zobacz film:


Modernizacja ul. Szkolnej w Bezrzeczu:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama