Zaloguj się | Rejestracja

Przygotowanie do budowy nowej szkoły w Dołujach

czwartek, 07 stycznia 2021 r., godz. 08:50  |  Wersja do druku

Gmina Dobra rozpoczęła przygotowania do budowy nowego budynku szkoły podstawowej w Dołujach. Nowy obiekt ma powstać na działce nr 195/2 przy ul. Pięknej.30 listopada 2020 r. Gmina Dobra zawarła umowę na opracowanie koncepcji w dwóch wariantach w zakresie zagospodarowania terenu i programu funkcjonalnego obiektu kubaturowego w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa nowego budynku szkoły podstawowej w Dołujach na dz. nr 195/2".

Umowa została podzielona na dwa etapy:

1) Etap I - minimum dwa wstępne warianty koncepcji w zakresie zagospodarowania terenu i programu funkcjonalnego obiektu kubaturowego budynku szkoły podstawowej z salą gimnastyczną w Dołujach na działce nr 195/2. Opracowanie wstępnych wariantów zostanie poprzedzone analizą możliwości terenowych, planistycznych i obowiązujących wytycznych w zakresie projektowania szkół.

2) Etap II - wykonanie na podstawie wybranej przez zamawiającego wstępnej koncepcji ostatecznego opracowania koncepcji architektoniczno-urbanistycznej, która będzie składała się z następujących opracowań:
a) zagospodarowanie terenu,
b) rzuty budynków,
c) 5 fotorealistycznych wizualizacji (2 widoki z lotu ptaka, 2 widoki z poziomu człowieka, 1 widok z wnętrz budynku),
d) opis rozwiązań technicznych jako wytyczne do OPZ na zlecenie dokumentacji wielobranżowej,
e) plansza zbiorcza w formacie 100x70 cm na sztywnym podkładzie,
f) szacunkowe zestawienie kosztów realizacji inwestycji.

Koncepcja ma być gotowa do 30 kwietnia 2021 r.

Gmina Dobra od lat inwestuje w infrastrukturę edukacyjną. W 2013 roku powstała nowa szkoła podstawowa w Mierzynie, w 2017 roku rozbudowano szkołę podstawową w Bezrzeczu, a w 2018 roku szkołę w Dobrej. Gmina wykonała też termomodernizację budynku i rozbudowała szatnię w szkole podstawowej w Rzędzinach. Ruszyły też przygotowania do budowy przedszkola i żłobka w Bezrzeczu. Pod koniec października 2020 r. Gmina Dobra zawarła umowę na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu i programu funkcjonalnego obiektu. Placówka oświatowa powstanie w bliskim sąsiedztwie Wołczkowa, na działce nr 69/11 w rejonie ulic Platynowej i Mahoniowej.

Na uwagę zasługuje porównanie wydatków i dochodów z tytułu realizacji przez gminę zadań w zakresie oświaty. W 2021 r. Gmina Dobra otrzyma na ten cel 23.738.858,07 zł, w tym subwencja oświatowa 21.389.432 zł, a inne dotacje i wpływy 2.349.426,07 zł. Wydatki na zadania oświatowe tj. utrzymanie szkół, przedszkoli, punktów przedszkolnych, obsługa ekonomiczna i administracyjna, dotacje dla przedszkoli niepublicznych, świetlice szkolne, pomoc materialna dla uczniów, dokształcanie i doskonalenie nauczycieli, wpłata do budżetu państwa części subwencji tzw. janosikowe, zaplanowano w kwocie 43.685.866,37 zł, w tym 930.000 zł to wydatki na inwestycje w oświacie.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama