Zaloguj się | Rejestracja

Teren rekreacyjny w Dołujach - wkrótce rusza budowa

czwartek, 18 lipca 2019 r., godz. 18:53  |  Wersja do druku

Niebawem powinny rozpocząć się prace budowlane związane z urządzeniem i zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego w Dołujach. Na działce przy ul. Pięknej powstanie m.in. boisko wielofunkcyjne, miejsce do gry w ping-ponga, siłownia zewnętrzna, dwa place zabaw i małpi gaj.Projekt terenu opracowała pracownia MD Polska Sp. z o.o. mieszczącą się w Szczecinie. W trakcie przygotowywania projektu gmina analizowała wszelkie koncepcje zagospodarowania terenu przedstawione przez projektanta. Poniżej prezentujemy skany koncepcji i elementów zagospodarowania terenu.

"Teren rekreacyjny przy ulicy Pięknej w Dołujach to moja "perełka". Wspólna praca Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Koscino, Gminy Dobra, biura architektonicznego MD Polska sp. z o.o i przychylnych mieszkańców" - informuje Radna Gminy Dobra Katarzyna Marks.

Na terenie rekreacyjnym znajdować się będzie m.in. boisko wielofunkcyjne z trybuną, miejsce do gry w ping-ponga, zadaszone miejsce do gry w szachy, siłownia zewnętrzna. Dla dzieci w różnym wieku wybudowane zostaną dwa place zabaw oraz małpi gaj. Na terenie obiektu znajdować się będą wiaty rekreacyjne oraz miejsce na ognisko. Teren będzie ogrodzony, zagospodarowany zielenią, ścieżkami, chodnikami. Zabezpieczone będą również miejsca parkingowe oraz powstaną stojaki rowerowe.

W styczniu gmina ogłosiła przetarg na urządzenie i zagospodarowanie terenu, który wygrała firma P.B. GLOBAL Sp. z o.o. Sp.k. ze Szczecina. Na początku czerwca plac budowy został przekazy wykonawcy. Koszt inwestycji to 1,9 mln złotych. Teren ma być gotowy w maju 2020 roku.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Skany koncepcji i elementów zagospodarowania terenu w Dołujach:

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama