Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Dobra przekazała wóz strażacki OSP Obryta

piątek, 02 października 2020 r., godz. 14:28  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera i Prezes OSP Dobra Eugeniusz Wawrzoła przekazali używany wóz ratowniczo-gaśniczy DAF jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Obryta. Pojazd, który miał już 25 lat, zastąpi w OSP Obryta wysłużonego Stara, który służył strażakom 41 lat. Od grudnia 2019 roku OSP Dobra dysponuje nowoczesnym wozem ratowniczo-gaśniczym, który został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego i Gminy Dobra.Wóz strażacki został przekazany w piątek, 2 października. Krótka uroczystość i podpisanie dokumentów odbyły się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej. Gminę Dobra reprezentowali Wójt Teresa Dera i Prezes OSP Dobra Eugeniusz Wawrzoła.

"Wierzę, że ten samochód będzie wam służył tak samo dobrze, jak naszej gminie. Przekazujemy go dlatego, że nie mieści się już w naszej jednostce OSP Dobra, ponieważ pozyskaliśmy dla niej nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy" - mówiła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która przekazała kluczyki do pojazdu Prezesowi OSP Obryta.

25-letni samochód DAF zastąpi w OSP Obryta wysłużonego Stara, który służył strażakom 41 lat. Przekazanie wozu możliwe było dzięki temu, że od grudnia 2019 roku OSP Dobra dysponuje nowoczesnym wozem ratowniczo-gaśniczym, który został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego i Gminy Dobra.

OSP Obryta, działająca w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, została wskazana przez Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, jako jednostka potrzebująca wsparcia.

Jednostki straży pożarnych w gminie Dobra sukcesywnie zyskują nowoczesny sprzęt. W maju 2018 r. w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra zakupiono lekki samochód specjalistyczny dla OSP Dobra. Rok wcześniej, w marcu 2017 r. zakupiono nowoczesny wóz pożarniczy z systemem radiokomunikacji dla sekcji poszukiwawczo-ratowniczej OSP Wołczkowo.

Gmina Dobra przekazała wóz strażacki OSP Obryta:


Gmina Dobra przekazała wóz strażacki OSP Obryta:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama