Zaloguj się | Rejestracja

Nowy samochód pożarniczy dla OSP Dobra

sobota, 13 lipca 2019 r., godz. 08:47  |  Wersja do druku

Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej przygotowuje się do zakupu nowoczesnego wozu pożarniczego. Pojazd, który będzie kosztował nieco ponad 1 mln złotych, w 85% będzie dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w ramach RPO. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu Gminy Dobra."Jak potrzebne są nowe wozy pożarnicze wiedzą nie tylko strażacy, ale i mieszkańcy naszej gminy. Mamy wybudowane nowe remizy, systematycznie doposażamy jednostki w nowoczesny sprzęt i wyposażenie ratownicze. Obecny stan wozów strażackich jest wystarczający do prowadzenia akcji pożarniczych i usuwania innych występujących zagrożeń, ale to nie oznacza, że nie należy myśleć o jego modernizacji. Szybki rozwój gminy wymaga, aby i w obszarze bezpieczeństwa iść z duchem czasu” - mówi Eugeniusz Wawrzoła, Prezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dobrej.

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom jednostki ochotniczych straży pożarnych z gminy Dobra, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Oś priorytetowa: III Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu, złożyły wnioski aplikacyjne o dofinansowanie na zakup nowych wozów pożarniczych.

Rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski na dofinansowanie zakupu miało miejsce w kwietniu br. Projektem, który spełnił kryterium i otrzymał dofinansowanie jest "Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem na potrzeby OSP Dobra w gminie Dobra". Na liście rezerwowej jest jeszcze projekt zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem na potrzeby OSP Wołczkowo.

Przewidywana wartość zakupu wozu pożarniczego, który nastąpi jeszcze w tym roku, to kwota 1.095.930 zł, z czego 85% stanowić będą środki z dofinansowania pochodzące z RPO. Wkład własny kosztów kwalifikowanych projektu 164.389,50 zł (15%) pochodzić będzie z budżetu Gminy Dobra. Uchwałę o zabezpieczenie środków na to zadanie Rada Gminy Dobra podjęła na sesji w dniu 30 maja 2019 r.

W poniedziałek, 15 lipca umowę dotacyjną ze strażakami podpiszą marszałek Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Jarosław Rzepa. Po podpisaniu umowy OSP Dobra rozpocznie procedurę zakupową nowego pojazdu.

Jednostki straży pożarnych w gminie Dobra sukcesywnie zyskują nowoczesny sprzęt. W maju 2018 r. w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra zakupiono lekki samochód specjalistyczny dla OSP Dobra. Rok wcześniej, w marcu 2017 r. zakupiono nowoczesny wóz pożarniczy z systemem radiokomunikacji dla sekcji poszukiwawczo-ratowniczej OSP Wołczkowo.

Źródło: OSP Dobra

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama