Zaloguj się | Rejestracja

Strażacy z Dobrej otrzymali nowy wóz

niedziela, 27 maja 2018 r., godz. 17:28  |  Wersja do druku

W piątek, 25 maja odbyło się oficjalne przekazanie lekkiego samochodu specjalistycznego dla OSP Dobra. Nowy pojazd ma przede wszystkim zwiększyć mobilność strażaków podczas prowadzonych akcji ratowniczych. Auto zostało zakupione w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra.Uroczystość odbyła się w piątek o godz. 19:00 w remizie w Dobrej. Wzięli w niej udział m.in. strażacy z OSP Dobra z prezesem Eugeniuszem Wawrzołą na czele, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch oraz mieszkańcy. Strażacy zgodnie z tradycją powitali nowe auto racami dymnymi oraz syrenami. Po oficjalnej części strażacy zaprosili wszystkich uczestników do wspólnego świętowania.

Reklamy Google:


Pojazd marki Fiat Ducato został zakupiony za kwotę prawie 145 tys. zł w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra - projekt "Zakup lekkiego wozu specjalnego wraz z wyposażeniem dla OSP Dobra, przeznaczonego do likwidacji lokalnych zagrożeń". Na projekt zagłosowały 454 osoby. Nowe auto zastąpiło 21-letni samochód GLM (z 1997 r.) również marki Fiat Ducato.

Nowy wóz pożarniczy ma specjalne przeznaczenie i w głównej mierze ma za zadanie zwiększenie mobilności strażaków podczas prowadzonych akcji ratowniczych oraz likwidacji lokalnych zagrożeń, w tym podtopień. W zakupionym pojeździe możliwe jest przewożenie do 9 osób oraz specjalistycznego sprzętu, co daje możliwość lepszej koordynacji akcji. W samochodzie zamontowany jest system lokalizacji i wizualizacji pojazdu gaśniczego Czadzik, który ma funkcję komunikacji ze stanowiskiem kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Przekazanie samochodu specjalistycznego dla OSP Dobra - 25 maja 2018 r.:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama