Zaloguj się | Rejestracja

Strażacy z Dobrej mają nowy wóz

piątek, 20 grudnia 2019 r., godz. 18:31  |  Wersja do druku

W piątek, 20 grudnia do remizy OSP Dobra dojechał nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy. Pojazd został uroczyście przywitany przez strażaków. Samochód, który kosztował nieco ponad 1 mln złotych, w 85% został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w ramach RPO. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Gminy Dobra.Strażacy z OSP Dobra uroczyście powitali nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Przed remizą w Dobrej odpalono race i uruchomiono syreny. Na uroczystości byli obecni m.in. prezesi i strażacy z OSP Dobra, Wołczkowo i KW PSP, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Burmistrz Stefan Müller i strażacy z Blankensee oraz mieszkańcy.

Wszystkich gości powitał mówi Eugeniusz Wawrzoła, Prezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dobrej.

"Jak potrzebne są nowe wozy pożarnicze wiedzą nie tylko strażacy, ale i mieszkańcy naszej gminy. Mamy wybudowane nowe remizy, systematycznie doposażamy jednostki w nowoczesny sprzęt i wyposażenie ratownicze. Szybki rozwój gminy wymaga, aby i w obszarze bezpieczeństwa iść z duchem czasu” - mówił Eugeniusz Wawrzoła.

Nowoczesny pojazd, który kosztował nieco ponad 1 mln złotych, w 85% został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w ramach RPO. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Gminy Dobra. Umowę dotacyjną ze strażakami marszałek Olgierd Geblewicz podpisał w lipcu tego roku.

Nowy wóz strażacki zastąpi wysłużonego Stara, który trafił do muzeum. Strażacy będą wykorzystywać samochód do akcji ratowniczych na drogach, zwłaszcza na drodze krajowej nr 10, autostradzie A6 czy drodze ekspresowej S3 oraz do innych zdarzeń w naszym regionie.

Jednostki straży pożarnych w gminie Dobra sukcesywnie zyskują nowoczesny sprzęt. W maju 2018 r. w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra zakupiono lekki samochód specjalistyczny dla OSP Dobra. Rok wcześniej, w marcu 2017 r. zakupiono nowoczesny wóz pożarniczy z systemem radiokomunikacji dla sekcji poszukiwawczo-ratowniczej OSP Wołczkowo.

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla OSP Dobra:
Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama